Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

sterowanie sterownikami do silników krokowych

Bartek zielu 17 Jan 2005 19:51 2616 6
 • #1
  Bartek zielu
  Level 10  
  Cześć mam pytanko. Chcę kupić silniki typu 42BYGH118-01 o parametrach 12V , 0,5A , bipolarny , 42 Ncm . mam problem ze sterownikiem. Chodzi mi o sterowanie tymi silnikami bez udziału kompa. Firma wobit poleca sterowniki SMC51 , SMC62. Chcę żeby sterownik mógł sterować dwoma silnikami. Silniki będą wykonywały bardzo prostą pracę ( wciskam przycisk jeden przesunie się liniowo następnie wciskam drugi przycisk i drugi przesunie się liniowo na koniec wrócą do punktu wyjścia ) , a mi zależy na tym żebym mógł regulować prędkość , oraz ilość kroków lub zamiast zadawania ilości kroków zastosować wyłączniki krańcowe. Czy mogę wysterować ten sterownik podłączając do kompa za pośrednictwem złącza firmy wobit RS z oprogramowaniem ( wprowadzić do sterownika określoną prędkość i liczbę kroków i odłączyć go od komputera a on będzie działał sam) czy też muszę użyć generatora ,,gen1 lub gen2” który mi będzie dawał określoną prędkość a wyłączenie będzie przy użyciu wyłączników krańcowych. Bo jak się domyślam generator jest tylko do generowania impulsów. Proszę o pomoc w tym sterowaniu może ktoś zna lepsze rozwiązanie inne sterowniki. Zależy mi na małych kosztach. Do mojego załączam opis tych produktów.
  Za jakiekolwiek informację bardzo dziękuję.
  Bartekaudi(malpa)op.pl
 • #2
  roks
  Automation specialist
  Rozwiązaniem może być sterownik PLC ( kwestia doboru) za pomocą którego da się zrealizować praktycznie każde sterowanie a , jednocześnie umożliwia podłączenie PC dla zmiany parametrów .
  Konkretniej mogę odpowiedzieć jeżeli podasz szczegóły urządzeń wykonawczych.
  Pozdrowienia
 • #3
  jaruśjaruś
  Level 18  
  Jeżeli sterowanie i funkcje mają być tak proste to nie lepiej zastosować:
  1. prostą pneumatykę
  2. napęd tradycyjny (silnik indukcyjny), a posuw zrealizowany na pasku zębatym + zastosowanie np. gotowej prowadnicy w celu wyeliminowania sił poprzecznych działających na pasek.
  Napędy z paskiem zębatym stosowałem i sprawują sie b. dobrze.
  Pozdrawiam
 • #4
  multiprojekt
  Level 2  
  Witam,


  jeśli będzie Pan zainteresowany sterownikami PLC do sterowania silnikami to zapraszam do zapoznania się z ofertą naszej firmy (www.multiprojekt.com.pl) lub kontakt ze mną, wówczas będę mógł podesłać Panu ofertę naszej firmy w postaci katalogów i płytki CD, gdzie będzie dokładny opis parametrów technicznych oraz oprogramowanie do urządzeń tego wymagających (u nas jest darmowe!).

  W razie pytań pozostaję do dyspozycji.

  Krzysztof Gołąb
  multi(malpa)multiprojekt.com.pl
 • #6
  Juni[]r
  Level 16  
  z wobitem to jest ciężko padły mi 2 sterowniki silników SMC62 upaliło końcówkę. Tylko jest zamazana i nie wiem na jaką wymienić. A firma nie poinformuje tylko może mi naprawić za 3/4 ceny nowego. Może wiecie jaki tam jest Driver ? np: TA8435H ???
 • #7
  lewy456
  Level 14  
  jj19xx z całym szacunkiem ale na stronie WObit-u nie ma wszystkiego. Jeżeli jestem w błędzie to pomóż mi proszę i powiedz jakie napięcia na wyjściu wystawia sterownik SMC62 WP, taki właśnie dostałem do podłączenia i wysterowania i nie wiem czy nie zamęczę nim silnika który napięcie znamionowe uzwojenia ma 4,1V...

  Juni[]r - jeżeli masz SMC62WP to nawet w karcie katalogowej po przybliżeniu ;-) widać jaka tam jest kostka - LMD18245T