Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nokia C3 po wypraniu. Brak oznak życia

12 Lip 2012 19:39 1236 4
  • Poziom 20  
    Siemano koledzy, raz już mi szybko pomogliście w naprawie żelazka to i teraz liczę na waszą pomoc :)

Bawię się w naprawy telefonów dość krótko ale efektywnie. Znajomy przyniósł mi nokię C3 po praniu. Nie włącza się, komputer jej nie czyta.
    Myłem płytę główną w myjce ultradźwiękowej dwa razy w izopropanolu a także wygrzewałem za pomocą hot air. Z zalanymi telefonami nie miałem za bardzo jeszcze wspólnego, także liczę na waszą pomoc. Da się coś z tym zrobić?
    Pozdrawiam.
  • Poziom 20  
    No to nic złożę telefon z powrotem. Dzięki za szybką odpowiedź.
  • Spec od GSM
    telefon da się naprawić ale czy warto to jest pojęcie względne. Do wymiany na pewno będziesz miał mikrofon lcd i głośniki. A mycie płyty mało da trzeba zdjąć większość układów, wyczyścić i postawić na nowo taka naprawa na pewno pomoże. Ale czy się opłaci to wszystko robić to już decyzja należy do ciebie. Wg mnie taka naprawa ma sens jeżeli zależy komuś na odzyskaniu danych z telefonu to można wtedy się pomęczyć:).
  • Poziom 20  
    Nigdy nie stawiałem układów. Nie wiem nawet czy umiałbym odlutować ten mikrofon bo tego też nie robiłem. Mikrofon w tym modelu jest cyfrowy tak? Mam podstawkę i komplet sit ale nie używałem tego i raczej daruje sobie. Dzięki za odpowiedź :)