Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Radio internetowe - recording only for me

elmer2 17 Sty 2005 20:02 1731 13
  • #1 17 Sty 2005 20:02
    elmer2
    Poziom 28  

Witam

W zwiazku z tym, ostanio dosc duzo slucham muzyki z radia internetowego xyz chciałbym tego samego sluchac w samochodzie. Jednak nie mam neta w aucie ;) . radia slucham przez Winampa. Z tego co mi wiadomo to Winamp nie ma mozliwosci nagrywania strumienia dźwięku... próbowałem juz z przechwytywaniem na wejscie liniowe z wierzy ale efekt jest slaby. Kiepska jakosc. Dlatego czy sa jakies programy to bezposredniego zgrywania na dysk muzyki z radia internetowego??? Czy tak wogole mozna czy to jest legalne???

pozdr

0 13
  • #3 17 Sty 2005 21:02
    SPEAKERS_XP
    Poziom 24  

Wystarczy w winampie wybrac preferences--->plugins--->output--->nullsoft disk writer i masz ekstra strumieniek w wavie ;)

0
  • #4 17 Sty 2005 21:50
    .Wiśnia
    Poziom 28  

wave to strata miejsca na dysku :) streamripper zapisuje w mp3 i ma wbudowany realstream czyli nie obciaza dodatkow łacza

0
  • #5 17 Sty 2005 22:03
    SPEAKERS_XP
    Poziom 24  

.Wiśnia napisał:
    wave to strata miejsca na dysku :) streamripper zapisuje w mp3

moze i stata, ale samo radio inernetowe juz nie jest dobrej jakosci jak do tego dojdzie kompresja mp3 z uzyciem niewiadomego kodeka to moze byc jeszcze gorzej(aczkolwiek nie wiem jak zapisuje ten stripper), ja tam wole miec pewnego wava, a potem lamem zrobic ew. mp3
    Btw mozna w winampie zainstalowac koder mp3 jako wtyczke i tez bedzie od razu zapisywal do mp3. Po zainstalowaniu tara plugin obsluguje tez strumienie reala. I zawsze o jeden program mniej w systemie ;)Pozdr

0
  • #6 17 Sty 2005 22:45
    arnoldk_20
    Poziom 35  

Wtyczka Streamripper jest dobra ale nieobsługuje rozgłośni które nadają muzykę w formacie ogg

0
  • #7 17 Sty 2005 23:52
    elmer2
    Poziom 28  

A jesli dana stacja nadaje w formacie ogg ??? Bo moj winamp 5 cos nie che sie wtedy polaczyc...

pozdr

0
  • #8 18 Sty 2005 20:56
    SPEAKERS_XP
    Poziom 24  

Mi radia ogg winamp dobrze odtwarza, dziwne...zapodaj linka do tego radia, moze cos z radiem????

0
  • #9 18 Sty 2005 21:12
    .Wiśnia
    Poziom 28  

niestety zadko ktory soft obsluguje ogg [z tego co mi wiadomo] ...ktory swego czasu był rewelacja ;) pozatym zadko ktore radio nadaje w ogg (wymaga to kompilowania kodeka jak i samego configa programu zazwyczaj shoutcast ;) ale da sie to uczynic..lecz po co sie wysilac wiekszosc dobrych stacyjek nadaje w 128kbps co w zupelnosci wystarcza dla maniaków jest nawet 330kbps)

0
  • #10 18 Sty 2005 22:32
    arnoldk_20
    Poziom 35  

SPEAKERS_XP napisał:
    Mi radia ogg winamp dobrze odtwarza, dziwne...zapodaj linka do tego radia, moze cos z radiem????

Winamp odtwarza każde radio w formacie ogg.
    Ja napisałem że wtyczka streamriper niepotrafi nagrywać audycji które są nadawane w formacie ogg.
    Jedynie potrafi nagrywać audycje w formacie mp3
    Przykładem jest http://icecast.eska.pl:8000/eska.ogg

0
  • #11 18 Sty 2005 23:26
    SPEAKERS_XP
    Poziom 24  

--->arnoldk_20: Odpowiadalem elmerowi.....zobacz wyzej, przeciez nie pisalem nic o stream riperze.Ale zesmy sie dogadali ;) Pozdr

0
  • #12 19 Sty 2005 19:34
    elmer2
    Poziom 28  

Sprawa wyglada tak, ze slucham www.radiosfera.pl . I za pomoca winampa 5 nie moge zgrac muzyki do wave ani mp3. wyswietla sie komunikat ze przeprasza, ale nie moze sie polaczyc wtedy jak uruchomie to o czym pisales czyli:
    preferences--->plugins--->output--->nullsoft disk writer i masz ekstra strumieniek w wavie

a ten strim riper czy jak mu tam to nie chce mi sie zainstalowac nawet wyskauje jakis blad. System jest swierzo po reinstalacji xp pro

pozdr

0
  • #13 19 Sty 2005 19:55
    SPEAKERS_XP
    Poziom 24  

Strumien trance jest cos nie tak na stronce co mi podales - wogole sie nie odtwarza - zreszta plik PLS jest niepelny, chyba cos zmieniaja, natomiast strumien OLD w OGG konwertuje sie do wava bez problemu....nie wiem co moze byc u Ciebie nie tak...skonfigurowales katalog do jakiego ma zgrywac writer???
    Mozesz sprobowac alternatywnych pluginow do zgrywania na dysk, cos powinienes znalezc na stronie winampa...

0