Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Antena Naziemnej Telewizji Cyfrowej

12 Lip 2012 20:29 2292 10
  • Poziom 8  
    Witam. Dzisiaj kupilem dekoder WIWA HD80 do naziemnej telewizji cyfrowej.

Podlaczylem do niego naziemna antene (na codzien ogladalem z niej analogowa tv, wiec dziala!) i Eurozłączem moj telewizor CRT. Nie znalazl zadnego cyfrowego kanalu.

Poszedlem do innego pokoju, podlaczylem go do plazmy poprzez EURO, znalazl wszystkie kanaly - pieknie dziala.

Co moze byc powodem tego iz w pokoju glownym wszystko pieknie dziala, natomiast z tego samego gniazda kanal pociagniety do mniejszego nie znajduje zadnego kanalu? (Gdzie jak wspominalem, analogowa smiga!).

Pozdrawiam
  • Poziom 28  
    Sprawdź poziom sygnału w obu instalacjach.
    Może kabel za dużo tłumi sygnał?
  • Poziom 8  
    Sygnał w pokoju głownym jest bardzo dobry, natomiast w drugim zerowy.
  • Poziom 28  
    Sprawdź kabel, którym podłączasz sygnał z anteny.
    W menu sprawdź poziom sygnału przy skanowaniu ręcznym nie automacie.
    Napisz gdzie mieszkasz to podam Ci kanały z njabliższego nadajnika dvbt.
  • Poziom 8  
    Kabel został kiedyś przerwany przez pracowników wykonujących remont, lecz został przez nich niby naprawiony. Lecz moze być tak że antena odbiera sygnał analogowy w pełni a cyfrowego w ogóle?

Jak już pisałem podłączałem dekoder do plazmy, działało wszystko. Po powrocie do CRT na ustawionych wczesniej kanałach cyfrowych wyświetla się komunikat "brak sygnału".
    Czyli ręcznie 0% w mniejszym.
  • Poziom 29  
    Devianus napisał:
    lecz został przez nich niby naprawiony.

Ciekawe jak? Taśmą izolacyjną?! Wiem jak firmy remontowe "sprzątają po sobie". Lepiej spraawdż czy w miejscu łączenia zastosowane są odpowiednie przejścówki.
  • Poziom 28  
    Naprawili niewłaściwie. Jeśli się da to wymień ten kabel.
    Naprawiony został pod względem elektrycznym (ciągłość żyły i ekranu) a zmienione zostały parametry kabla. Teraz wprowadza duże tłumienie dla sygnału tv.

Odbiór analogowy możesz mieć zaśnieżony ale go oglądasz dla cyfrowego jest próg poniżej, którego nie dekoduje sygnału, a tuner go nie wyświetli. Błędy transmisji.

Podaj jaki nasz poziom sygnału to co prosiłem wyżej.
  • Poziom 8  
    Poziom sygnału ok. 80%.

Czyli jednak jest możliwość że analogowa odbiera, lecz cyfrowa z tego samego kabla nie przez ta firme? Jeżeli tak będę musiał w weekend przeorać kafelki i wymienić :/
  • Poziom 28  
    Może da się położyć nowy gdzieś za meblem...? bez dewastacji ściany.
  • Poziom 8  
    Nad tym będę się już zastanawiał jutro, gdyż jest to dobre 6 metrów odległości.
    Chciałem się po prostu dowiedzieć czy taka możliwość istnieje.
    Dziękuje za wypowiedzi
  • Poziom 28  
    A jaki poziom jakości? Bo od niego zależy czy będziesz coś widział na ekranie.