Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Odcięcie zapłonu w Renault Scenic II

12 Lip 2012 20:59 3497 6
  • Poziom 23  
    Witam!
    Postanowiłem dodatkowo zabezpieczyć swój samochód układem, który powoduje, że po określonym czasie wyłączony zostanie silnik jeśli wcześniej nie zostanie naciśnięty ukryty przycisk. Może ktoś doradzić gdzie podczepić się w Renault Scenic II 1.9 dci 130KM z 2006 roku żeby układ działał, tzn. żeby samochód wyłączał się w przypadku nie naciśnięcia przycisku?
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 23  
    Motronic napisał:
    W komorze silnika pod moduł UPC

Szczerze mówiąc wolałbym wpiąć się gdzieś wewnątrz kabiny. Scenic II ma pod maską tak ciasno, że nie ma jak się przecisnąć z komory silnika do kabiny, z alarmem szedłem pod błotnikiem przebijając się przez słupek na wysokości wtyczki w drzwiach, ale więcej kabli już się tam nie zmieści, a jednak wyłącznik trzeba zainstalować wewnątrz samochodu.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 23  
    Motronic napisał:
    Więc szukaj mozliwości przy UCH bądź szczelinie.

Jakaś podpowiedź?
    Nie ma większego problemu z zablokowaniem rozruchu, wystarczy wpiąć się np w przewód biegnący do czytnika kart, ale samochód dzięki temu nie zgaśnie, kartę można wyciągnąć w czasie jazdy a samochód pracuje nadal :-(
  • Poziom 23  
    carrier napisał:
    bezpiecznik 5A opisany jako ignition - ja nic nie generującego błędów nie znalazłem

Gdzie szukać tego bezpiecznika, bo w Scenicu II jest chyba z 6 skrzynek bezpiecznikowych, z tego kilka w kabinie.

Czego mogę się spodziewać po wyciągnięciu tego bezpiecznika?
    Jak mam rozumieć pojawi się błąd komputera - czy zostanie usunięty po ponownym włożeniu bezpiecznika czy bez resetu komputerem się nie obędzie?