Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z multimetrem MY-68

17 Sty 2005 20:12 1842 5
  • Poziom 10  
    Niedawno kupiłem multimetr MY-68 i pojawiają się problemy z dokładnością pomiarów. Otóż wskazania napięcia, prądu i częstotliwości dla zwartych zacisków, bez względu na zakres pomiarowy wynoszą np.:
    0,03 ; 00,2 ; 001
    tzn. w prawie każdym przypadku wartość ta jest różna od zera. Oczywiście wszystkie te wartości (za wyjątkiem częstotliwości) mieszczą się w granicy niepewności pomiarowych, ale są na skraju tej niepewności.
    Natomiast dla częstotliwości wartość niepewności pomiaru przekracza niepewność pomiaru podaną przez producenta.
    Szanowni Użytkownicy tego miernika, czy Wy macie ten sam problem?
  • Poziom 23  
    W moim mierniku wygląda to tak: dla V- 0.01 mV; dla V~ 0.003V; dla uA 00.2 uA i dla F 0.01 kHz. Mam nadzieję, że nazwa "miernik" nie pochodzi od słowa "mierny".
  • Poziom 28  
    Próbowałeś zmieniać baterię? Mi trochę pomogło przy MASTECH MY-63. Też szalały wskazania. pozdro
  • Poziom 19  
    W środku miernika są potencjometry kalibracyjne. Tylko ostrożnie. W zasadzie to pomiar jest możliwy tylko dzięki błędowi, ale ten błąd jest na wyświetalczu nie pokazywany.
  • Poziom 11  
    W moim mastechu my 68 wskazania przy zwartych przewodach wynoszą od 0,01-0,05mV(A i Hz 0,05µA/kHz) !!! przy omomierzu nawet 0,8 ohm!!!!!!!!! Czy to jest do skorygowania (zwłaszcza omomierz)?????? Potencjometry kalibracyjne tyczą się napięcia, częstotliwości i pojemności. Czy jak wszystko to co się niby tymi potencjometrami da ustawić, ustawię na 0,00 przy zwartych przewodach to zmieni się wskazanie na Amperomierzu i omomierzu??????? Czy wato tym kręcić przy takich wskazaniach?????
  • Poziom 19  
    Nie już coś uwaliłeś. A kalibruje się nie ma zwartych przewodach a na odpowiednim napięciu stałym żeby skorygować wyświetlane wasrtości. I nie pamiętam już który potencjometr jest od napięcia stałego, gdzieś jest na elektrodzie opiasne.