Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mikrofon podłączony pod wejście liniowe strasznie cicho nagrywa

12 Lip 2012 22:03 4126 11
  • Poziom 6  
    Siema! Posiadam mikrofon pojemnościowy Behringer C1, mam też do niego przedwzmacniacz mikrofonowy Sinn7 Phantom.1. W czym tkwi problem: podłączam mikrofon pod wejście liniowe i strasznie cicho nagrywa. Jak to naprawić? A i jeszcze coś: w regulacji głośności nagrywania mam nieruchome suwaki, co zrobić aby były ruchome? Przepraszam, że zadaje drugie pytanie w pytaniu, ale pomyślałem, że może mieć to związek z tytułowym pytaniem.
    Z góry dziękuję za odpowiedź.

P.S. Oprócz tego nagranie jest strasznie zniekształcone.
  • Poziom 17  
    "Zniekształcone" - masz na myśli przesterowanie (clip)?

Najlepiej podeślij screenshot z panelu właściwości dźwięku.
  • Poziom 6  
    Chodzi ci o to?
  • Poziom 17  
    Dawno minęły lata, w jakich robiłem cokolwiek na XP....

Włącz Opcje -> Sterowniki zaawansowane (jeśli jest taka dostępna) i dorzuć screena okna Opcje -> Właściwości, tylko zrób to poprawnie.
  • Poziom 6  
    Sterowniki zaawansowane włączyłem sobie jakiś czas temu, ale jest takie coś:
  • Poziom 41  
    Jakim kable Kolega podłącza mikrofon pod wejście liniowe? Rozumiem, wyjście preampu, wejście liniowe karty dźwiękowej.
  • Moderator Akustyka
    Zacznijmy od tego że Sinn7 Phantom 1 to zasilacz Phantom a nie przedwzmacniacz.
    Czyli sygnał z mikrofonu jest dalej za cichy i potrzeba przedwzmacniacza, lub podłączenia do wejścia mikrofonowego.

Dwa, to proszę zapoznać się z lekturą: Instrukcja zamieszczania zdjęć oraz obrazków na forum i poprawić obrazki w poprzednich postach.
  • Poziom 17  
    Nie chodziło mi o zrzut menu, tylko okna Właściwości. Może tam masz coś poblokowane. A jak nie tam, to sprawdż w panelu sterowania opcje karty dźwiękowej (nie te systemowe, tylko aplikację producenta karty).

Tak jak wyżej - sprawdź poprawność lutowania kabla (dla wejścia liniowego: T -> 2, R -> 3, S -> 1, dla wejścia mikrofonowego T -> 2, S -> 1+3, R wolne (zazwyczaj po R leci napięcie +5V - tzw. T-feed do elektretowych mikrofonów komputerowych)), możesz też zrobić próbę odsłuchu mikrofonu (podgłośnić mikrofon w regulacji odtwarzania, tylko tak, żeby nie wywołać od razu sprzężenia).

Jeszcze tak dla wyjaśnienia: 1-3 to numery pinów w gnieździe XLR, T (tip), R (ring), S (sleeve) - to oznaczenia pinów we wtyczce jack.
  • Poziom 6  
    Kabel mam monofoniczny xlr - duży jack i przejściówkę na mały jack stereo. A z tym lutowaniem to pokombinuję, tyle, że w monofonicznym jacku są tylko 2 piny.

P.S. Myślicie że warto kupić przedwzmacniacz Behringer Tube Ultragain MIC100?Z tego co mi tu kolega powiedział, wynika, że popełniłem gafę, i zamiast preampa kupiłem po prostu zasilacz phantom.
  • Poziom 41  
    Tak, bez preampu, to nie zadziała.
  • Poziom 6  
    Dobra, przedwzmacniacz mam, ale nie wiem jak zrobić lutowanie kabla.
    Ponieważ w jacku monofonicznym są 2 piny, nie wiem jak zrobić lutowanie pod wejście liniowe. Prosiłbym o poinstruowanie mnie.