Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pius - japoński pojazd EV do samodzielnego montażu

panlis2010 12 Jul 2012 22:43 4461 3
 • Pius - japoński pojazd EV do samodzielnego montażu Japońska firma o nazwie MODI Corporation zapowiedziała wprowadzenie do sprzedaży nowego modelu auta o napędzie elektrycznym, które będzie się różnić od pozostałych tym, że jego szczęśliwy właściciel samodzielnie złoży go sobie w domu.  Pius (nie mylić z "Prius") mają cechować rozmiary: 885 mm wysokości. 1,230 mm szerokości i 2,500 mm długości. Zasięg auta będzie równy dystansowi 25 kilometrów, a jego prędkość maksymalna wyniesie 35km/h. Samochód jest w zamyśle przeznaczony dla jednego kierowcy.

  Producent Piusa zamierza skierować swoją ofertę głównie do szkół i uczelni o profilu mechanicznym, które będą mogły używać auta np. jako pojazdu poglądowego, obrazującego w praktyce sposób działania pojazdu elektrycznego. Pius pojawi się na rynku w sześciu kolorach (m.in. białym, czerwonym i niebieskim), jego cena nie jest na razie znana. Premierę auta zaplanowano na wiosnę przyszłego roku.


  Źródło: Link

  Cool? Ranking DIY
  About Author
  panlis2010
  Level 20  
  Offline 
  Has specialization in: tłumaczenia, copywriting
  panlis2010 wrote 518 posts with rating 14, helped 0 times. Been with us since 2010 year.
 • #2
  pubus
  Level 30  
  LOL...
  Z kierowcą w środku wygląda jak gokart na pedały... :P
 • #3
  kpodstawa
  Level 33  
  Lata temu w Pałacu Młodzieży w Katowicach usiłowaliśmy ożywić z odstawki czterokołowy pojazd spalinowy. Zwyciężył system "na wyższym poziomie rozwoju społecznego, niż imperializm zachodni". Jak widać zapomniano o imperializmie azjatyckim (ZSRR kupował po cichu elektronikę od Japonii).

  Dlatego niżej rozwinięci, wredni kapitaliści mogą wprowadzać na rynek takie ciekawe samochodziki, a my "wyżsi" już nie mamy fabryk samochodów (nie mylić z montowniami). Autko wygląda smakowicie. Ciekawe, czy u nas (EU) byłoby dopuszczone do ruchu z powodu dyskryminacji, np. niemożności przytulenia się do siebie dwu facetów.

  Krzysztof Podstawa
 • #4
  vodiczka
  Level 43  
  W takim autku nawet kota byłoby ciężko przytulić. Jeżeli to ma propagować wśród młodzieży ideę napędu EV to OK ale w takim razie cena tej zabawki nie powinna przekroczyć 2000$.