Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wyłączanie się komputera przy uruchomieniu gier

Satramoh 13 Lip 2012 00:21 1299 9
  • #1 13 Lip 2012 00:21
    Satramoh
    Poziom 6  

Cześć wszystkim, w tym temacie prosił bym was o pomoc przy wykryciu problemu związanego z COD MW3 i Spec Ops: The Line. Kiedy próbuje uruchomić którąś z tych gier nagle robi mi się czarny ekran i restartuje komputer po 4 sec(około), a i jeszcze tak aby nie było że od początku mam ten problem to COD MW3 działał mi normalnie ale jakoś na dniach mi taki problem wystąpił.

Mój sprzęt ma dopiero miesiąc i jest na gwarancji tak więc nie mogę go otwierać

CPU : AMD FX-6100 (3,3GHz, Turbo: 3,95GHz)
    GPU : 2x AMD Radeon HD 6870 1GB GDDr5
    Płyta główna : Gigabyte GA-970A-D3
    Ram : 16GB DDr3
    Dysk Twardy : Seagate SATA3 2TB
    Zasilacz : 700Watt 80+

Jeśli chodzi o chłodzenie to posiadam dwa wiatraki 14x14cm na samej górze, jeden 9x9cm z tyłu, dużą dziurę po lewej stronie aby mógł zasysać powietrze.
    Nie przegrzewa mi się nic ponieważ kiedy gram na przykład w Ghost Recon - Future Soldier na full detalach to nawet nie mam ścinek ani nie odczuwam wyrzucającego ciepła z komputera wiec pozostaje tylko wina jakiegoś oprogramowania(myślę że to wina .net framework ale gdy zrobiłem reinstalke nie pomogło)

0 9
  • #3 13 Lip 2012 00:31
    Satramoh
    Poziom 6  

nie wiem ponieważ nie pisze na opakowaniu, ale jak mi Ghost Recon na full detalach poszedł i nie mam problemów to czemu nagle takie coś w MW3 jak wcześniej nie było?

0
  • #4 13 Lip 2012 00:38
    Kuba-93
    Poziom 16  

Odkręć go w takim razie może nazwa jest w miejscu w którym nie widać jej, to istotna sprawa :)

0
  • #5 13 Lip 2012 00:49
    Satramoh
    Poziom 6  

Udało mi się dostrzec przez kratę po lewej stronie znaczek Cougar na Wiatraku od zasilacza Tak więc to zasilacz Cougar 700Watt 80+

0
  • #6 13 Lip 2012 00:58
    kompmaniak
    Poziom 8  

Problem może dotyczyć slotu na kartę graficzną. W momencie maksymalnego obciążenia grafiki, płyta główna nie zarządza odpowiednio tym slotem, miałem taki przypadek. Zasilacz raczej nie powoduje tego, ale można go sprawdzić specjalnym testerem tylko nie możesz otwierać obudowy. Sama karta może też powodować to, ale przy najnowszych sterownikach powinna działać stabilnie.

0
  • #7 13 Lip 2012 01:02
    Satramoh
    Poziom 6  

Jeśli chodzi o najnowsze sterowniki to zainstalowałem je już dawno, i chodzi o to ze dwa tygodnie temu działało normalnie(mogę także wyłączyć w ustawieniach druga kartę graficzna tak aby nie była ona używana w żadnych grach ani w programach i wtedy nie wykrywa jej żadna aplikacja oprócz AMD Catalyst) taki problem zauważyłem dopiero przy Spec Ops: The Line a potem w Call of Duty, tylko że wcześniej posiadałem .Net Framework 4.0 a potem miałem 4.5 i wtedy COD zaczął mi robić takie psikusy (nie wiem czy to ma jakieś powiązanie) ale teraz przeinstalowałem na .Net Framework 4.0 lecz nadal tak jest jak było.
    I jeszcze taki mały problem, gdy zainstalowałem stery do karty graficznej to AMD Catalyst się nie zupdatował i nadal jest na 12.3 a powinien byc na 12.7

0
  • #8 13 Lip 2012 01:11
    kompmaniak
    Poziom 8  

W takim razie jeżeli to stało się niedawno to podtrzymuję kwestię płyty i slotu karty graficznej. Gwarancja ogranicza sprawdzenie komputera, ponieważ potrzebne jest odkręcenie obudowy.

0
  • #9 13 Lip 2012 01:14
    Satramoh
    Poziom 6  

A jest możliwość sprawdzenia wydajności grafiki i innych części jakimś programem?

0
  • #10 13 Lip 2012 01:17
    kompmaniak
    Poziom 8  

Osobiście nie korzystałem z takiego programu, bo przeważnie wykryje usterkę otwierając obudowę. Możesz jeszcze sprawdzić temperaturę procesora aplikacją CPU-Z. Nie mam innych pomysłów w tej chwili. Zbieram się spać. Jutro na rano do pracy.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo