Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Odzyskiwanie danych dmde - odzyskana tylko struktura katalogow

13 Lip 2012 09:45 7425 48
  • Poziom 10  
    Witam . Coś mi sie stało z dyskiem a mianowicie podpinam do kompa dysk przenosny na usb i pisze ze dysk jest nie dostepny czy sformatowac . Wiec uruchomilem program dmde wykrylo mi kompletna strukture katalogow zaczolem ja odzyskiwac trwalo to tydzien . Podczas odzyskiwania pojawialy sie bledy crc i brak odzczytu z dysku . Dziś nad ranem zakonczylo proces odzyskiwania i patrze a tu odzyskalo cala strukture katalogow z identycznymi nazwami i teraz najlepsze sprawdza foldery ktore odzyskalo a one sa puste . A robilem to tak - dalem odzyskaj w menu katalogow nic innego nie robilem , pomoze mi to ktos jeszce raz odzyskać?oto screny

Odzyskiwanie danych dmde - odzyskana tylko struktura katalogow Odzyskiwanie danych dmde - odzyskana tylko struktura katalogow Odzyskiwanie danych dmde - odzyskana tylko struktura katalogow

jeszce prosilbym o rade w tych ustawieniach co zaznaczyc jakie parametry wpisac

A błąd ktory sie pojawia podczas odzyskiwania to cos takiego
  • Spec od komputerów
    Kopię posektorową zrobiłeś ? SMART dysku sprawdziłeś ? Przeepraszam ,że pytam o tak oczywiste rzeczy bo jako administrator sieci na pewno wiesz jak postępować w przypadku prawdopodobieństwa utraty danych. Obrazki się wkleja przez dodaj obrazek.
  • Poziom 10  
    Sory za te foty nie wiedzialem . Kopi nie zrobilem , smarta nie sprawdzilem co mam w tym smarcie spawdzic i jak ?zielony jestem w tym temacie...
  • Spec od komputerów
    To po ptokach. Nie wiadomo co ci przez tydzień na dysku się zapisywało i co zostało nadpisane. SMART podaj (wklej obrazek) bo może dysk jest w takim stanie ,że nic mu już nie pomoże i zostanie tylko photorec odzyskiwanie po nagłówkach tego co jeszcze nie nadpisane.
  • Poziom 10  
    zielony jestem w tym temacie , mogłbyśmi podpowiedziec jakimi operacjami moge uzyskac smart w dmde ? bo crystal info porgram od smartu wogole nie wykrywa dysku
  • Poziom 10  
    Odzyskiwanie danych dmde - odzyskana tylko struktura katalogow Takie cos mi się pojawia nie da sie odczystac tego smartu :(
  • Spec od komputerów
    Jeżeli dane są ważne to przed dalszymi próbami kopię posektorową zrób. Zabrałeś się do odzyskiwania danych bardzo niezręcznie. Bardzo dziwne postępowanie jak na administratora sieci.
  • Poziom 10  
    To nie jest moje konto na elektrodzie pozyczone od kolegi mam nadzieje ze to nie problem : kopia sie robi , w miedzyczasie znalazlem taki program zeby ten smart uzyskac ale jest cos takiego tylko Odzyskiwanie danych dmde - odzyskana tylko struktura katalogow
  • Spec od komputerów
    Nie problem. Jak zrobisz kopię posektorową to pisz to Migol21. To ekspert od trudnych przypadków. Jak on nie da rady to tylko specjalistyczne laboratorium do odzyskiwania danych pozostaje. Nie Ty pierwszy i nie nie ostatni zrobiłeś taki błąd próbując odzyskać dane bez kopi. Wszystko zależy od tego co zostało nadpisane. Odzyskanie danych nadpisanych jest nie wykonalne.
    Pozdrawiam
  • Poziom 10  
    Dodalem smart moglbys kolego cos poradzic ?Odzyskiwanie danych dmde - odzyskana tylko struktura katalogow
  • Poziom 10  
    Kurcze pomylilem zrobilem screen nie tego dysku co trzeba to jest smart tego dysku Odzyskiwanie danych dmde - odzyskana tylko struktura katalogow

a tak wygląda kopia sektorow non stop crc Odzyskiwanie danych dmde - odzyskana tylko struktura katalogow

i nastepnie po ilus probach takie cos inny blad Odzyskiwanie danych dmde - odzyskana tylko struktura katalogow
  • Spec od komputerów
    Niestabilne sektory to i kłopoty z odczytem. Sprubuj posektorową kopię zrobić pod linuksem przez dd.
  • Poziom 10  
    Posiadam tylko windowsa nie mam linuxa i nie umiem sie nim obslugiwac druga sprawa to ze ddme mam licencje tylko na wondowsa... jest jeszce jakies inne wyjsie jak sie za to zabrac?
  • Poziom 10  
    Siągam wypalam uruchamiam i co dalej instaluje tam od nowa dmde ?i z dmde uruchamiam ta kopie pod linuxem?czy moge to iso wypakowac na pendrajwa i z niego bootowac?
  • Spec od komputerów
    Można zrobić bootowalnego pena z pmagic programem unetbootin. Jak już uruchomisz kompa z tego live to podam jak zrobić kopię posektorową pod linuksem. Teraz nie wiem jak będą zamontowane partycje na linuksie i na który nośnik chcesz robić kopię posektorową.
  • Poziom 10  
    fajny ten linux wyglada jak windows czy obsluga jego jest tak samo intuicyjna ? mam uruchomiony linux z pendrive co dalej ? tylko gdzie jest windowsowski moj komputer tutaj ?:>
  • Spec od komputerów
    Daj zrzut z gpated (edytor partycji) to się zorientuje jakie masz partycje. Tego uszkodzonego dysku też.
  • Poziom 10  
    wyszukuje narazie partycje . a jak zrobic am screena ?kazde dyski pokazuje osobno nie da sie wszytkich pokazac na raz
  • Specjalista HDD Recovery
    Gparted niestety nie pokaże struktur których nie ma prawidłowo wpisanych w MBR przez co nie można na nim polegać jako analizatorze uszkodzenia należy podać pierwszy sektor tak aby widzieć co i jak jest wpisane a nie tylko to co widzi i analizuje program. Program to nie człowiek nie rozumie że czasem to co ma pominąć jest tym czego mu nie wolno pominąć.

Druga sprawa jeśli dysk nie pozwala czytać to znaczy ,że jest uszkodzony lub ma problemy z komunikacją. Błędy CRC nie powstają od tak sobie !.
  • Poziom 10  
    czyli co mam zrobic aby podac pierwszy sektor ?
  • Spec od komputerów
    Chodzi mi o podanie parametrów polecenia dd a nie o analizowanie uszkodzonego dysku. Do tego mi były potrzebne partycje z innych dysków. Jest Migol21 to bądż dobrej myśli. Usuwam się w cień.
    Pozdrawiam
  • Poziom 10  
    czyli co zrobic tyle screenow ile jest partycji bo ten program pokazuje kazda pojedyncza? Odzyskiwanie danych dmde - odzyskana tylko struktura katalogow Odzyskiwanie danych dmde - odzyskana tylko struktura katalogow Odzyskiwanie danych dmde - odzyskana tylko struktura katalogow Odzyskiwanie danych dmde - odzyskana tylko struktura katalogow Odzyskiwanie danych dmde - odzyskana tylko struktura katalogow

to screeny dyskow z tych programow
  • Poziom 10  
    sdd d ysk uszkodzony
    sdc pendrve z linuxem

sda dysk laptopowy

sdb dysk na ktory chce odzykac dane
  • Poziom 10  
    ale tak jest obecnie jestem w windowsie i czytam w innych temtach co dalej zrobic bo nic innego mi do glowy nie przychodzi , przez omylke dwa razy dalem jedna fotke zamiast tego dysku pustego na ktory odzyskac dane. Sam juz nie wiemczytam te opisy co mi da zrobienie dyskietki startowej na laptopie gdzie nie ma stacji , i jest windows 7