Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Technics SA-DX950 nie włącza się z pilota

Mike265 13 Jul 2012 12:21 3144 12
    Mike265
    Level 11  
    Witam, jak w temacie - amplituner włącza się z palca guzikiem on/off ale nie chce załączać się z pilota , pilot 100% sprawny - sprawdzony. Pozostałem funkcje z pilota działają poprawnie. Proszę o podpowiedź gdzie szukać problemu i czy ktoś się z czymś takim spotkał?
    Jerzy Majkut
    Level 25  
    Witam! Może słabe baterie w pilocie? I jeszcze jedno, czy po ręcznym włączeniu amplitunera wyłącza pilotem? Pozdrawiam.
    Mike265
    Level 11  
    Baterie są nowe - pilot sprawdzony radiem i telefonem (kamerą) także działa. Po włączeniu wzmacniacza palcem także nie da się go wyłączyć pilotem.
    Jerzy Majkut
    Level 25  
    Wygląda na to, że jest zły pilot- często zmienia się częstotliwość generatora (wymienić rezonator kwarcowy).
    btomko
    Level 34  
    Mike265 wrote:
    Pozostałem funkcje z pilota działają poprawnie
    Jerzy Majkut wrote:
    Jerzy Majkut
    Jerzy Majkut wrote:
    Wygląda na to, że jest zły pilot- często zmienia się częstotliwość generatora (wymienić rezonator kwarcowy).

Co za głupoty piszesz.
    wolek14
    Level 31  
    btomko, uwielbiam takie posty...

Do autora - sprawdź oscyloskopem przebiegi na R921 trzymając wciśnięty przycisk na pilocie.
    Mike265
    Level 11  
    Witam , Panowie sprawdziłem wczoraj pilota na innym wzmacniaczu i rzeczywiście guzik on off nie działa na pilocie - reszta przycisków działa poprawnie także na 99% to pilot (pomimo tego że guzik ten daje sygnał na radiu i świeci na kamerze cyfrowej). Teraz tylko kwestia czy jak we wczesniejszym poście skupiac sie na rezonatorze czy gdzie indziej (Ps nie mam pod ręka oscyloskopu) bo kwestie braku styku pod tym guzikiem mozna chyba odrzucić ?
    walgab
    Level 19  
    Gdyby uszkodzony był rezonator, to amplituner nie reagowałby na wszystkie przyciski, a nie na jeden.
    A propos, czy jesteś pewien, że ten model pilota jest przeznaczony do tego modelu amplitunera?
    Mike265
    Level 11  
    Pilot na pewno jest od tego amplitunera - wcześniej działał normalnie ( Amp. SA-DX950, pilot EUR7702030) .
    wintage
    Level 10  
    Proponowałbym sprawdzić odbiornik podczerwieni IR w sprzęcie.Częstą przyczyną uszkodzenia tych fotoelementów /pomimo istniejącego filtra/ są promienie słoneczne
    dyskretnie padające na front panel sprzętu a tym samym w sposób pośredni na diodę IR.

Dodano po 11 [minuty]:

Ups ..nie doczytałem do końca postu. Działa na inne przyciski. To zmienia nieco obszar poszukiwań usterki, ale itak pozostajemy przy urządzeniu. Konstrukcja tego typu urządzeń to dwa zasilacze 1. impulsowy dla sterowania zdalnego.2. wysokoprądowy dla zasilania np. modułów wzmacniaczy mocy.Usterki szukałbym w zasilaczu impulsowym /któryś z kondensatorów stracił swoją pojemność . Napięcie sterujące przekaźnik załączający właściwy zasilacz nie posiada odpowiedniego poziomu. Przypadek sprawdzony.

Moderated By dj-MatyAS:

Mike265 wrote:
    Witam , Panowie sprawdziłem wczoraj pilota na innym wzmacniaczu i rzeczywiście guzik on off nie działa na pilocie - reszta przycisków działa
    Bzdury Kolega pisze.
    Zaśmiecanie tematu i wprowadzanie zamętu udzielaniem fałszywych podpowiedzi.
    3.1.11. Publikowanie wpisów nie zawierających merytorycznej treści, zawierających szkodliwe porady, porady nie będące próbą rozwiązania problemu oraz publikowanie identycznych wpisów następujących po sobie lub powtarzających informacje ujęte w toku dyskusji.
    Ostrzeżenie.

Mike265
    Level 11  
    wintage wrote:
    Proponowałbym sprawdzić odbiornik podczerwieni IR w sprzęcie.Częstą przyczyną uszkodzenia tych fotoelementów /pomimo istniejącego filtra/ są promienie słoneczne
    dyskretnie padające na front panel sprzętu a tym samym w sposób pośredni na diodę IR.

Dodano po 11 [minuty]:

Ups ..nie doczytałem do końca postu. Działa na inne przyciski. To zmienia nieco obszar poszukiwań usterki, ale itak pozostajemy przy urządzeniu. Konstrukcja tego typu urządzeń to dwa zasilacze 1. impulsowy dla sterowania zdalnego.2. wysokoprądowy dla zasilania np. modułów wzmacniaczy mocy.Usterki szukałbym w zasilaczu impulsowym /któryś z kondensatorów stracił swoją pojemność . Napięcie sterujące przekaźnik załączający właściwy zasilacz nie posiada odpowiedniego poziomu. Przypadek sprawdzony.

Tak jak napisałem powyżej guzik on/off na pilocie na innym amplitunerze tez nie działa, sprawdze jeszcze pilot z tego innego amplitunera na moim zeby sie upewnic ze mój sprzęt działa ok.
    kulert
    Level 10  
    Wiem że odkopuję ale miałem ten sam przypadek i nigdzie nie znalazłem odpowiedzi a znalazłem przyczynę. Jeśli wzmacniacz można włączyć i wyłączyć z przycisku na panelu a na pilocie nie, mimo iż wszystkie inne przyciski działają na pilocie to znaczy że jest przestawiony sam pilot w tryb obsługi innego urządzenia. Piloty w technicsach z serii DX obsługują kilka urządzeń. Działa to tak żę wciskając na górze pilota przycisk wejścia np CD,VCR, czy TV przestawiamy pilota w tryb działania niektórych przycisków właśnie dla tych zewnętrznych urządzeń (oczywiście marki Technics) Aby przycisk power na pilocie znowu zadziałał wystarczy wcześniej wcisnąć przycisk TUNER/BAND i pilot w pełni wraca do obsługi tylko wzmacniacza
    User removed account
    User removed account