Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Mazda 3 1.6] Utrata łączności, zwarcie do masy ?

lysy852 13 Lip 2012 14:50 4555 1
  • #1 13 Lip 2012 14:50
    lysy852
    Poziom 9  

Witam.
    tak jak w temacie mazda 3 1.6ON Najprawdopodobniej gdzies jest zwarcie na can'ie
    Czasami immo w ogole nie dopuszcza do odpalenia auta, nie można sie wtedy połączyc ze sterownikiem silnika ani ze wspomaganiem a na ABS jest błąd
    U1900-Komunikacja z immobilaizerem CAN
    Jak uda się odpalic auto to na tablicy wskaznikow pojawia sie kontrolka silnika, wspomagania, nie dziala obrotomierz. Wygląda to na zwarcie do masy.
    Czasami mozna auto odpalic normalnie na tablicy wskaznikow wszystko OK i wtedy juz mozna nawiazac komunikacje ze sterownikami i na wspomaganiu mialem nastepujace bledy :
    -Usterka komunikacji modułu na szynie CAN- Nie odpowiada U2023
    -Magistrala komunikacyjna - błąd U0073
    -Moduł sterowania pracą silnika - utrata łączności U0100

Konsola wskazników :
    -Magistrala komunikacyjna - błąd U0073
    -Moduł sterowania ABS - utrata łączności U0121
    -Moduł sterujący układem wspomagania kierownicy - utrata łączności U0131
    -Moduł sterowania pracą silnika - utrata łączności U0100

Podejzewam ze gdzies jest zwarcie, ma ktoś może pomysł gdzie konkretnie szukać ? a może posiada ktoś schemat ? Wydaje mi sie ze wina lezy po stronie wspomagania bo zauważyłem że wszystkie złącza były tam klejone lutowane itd.
    Pozdrawiam :)

• #2 13 Lip 2012 15:37
    dziobas
    Poziom 13  

Jesli cos podejrzewasz, to najpierw to sprawdz. Ciezko z tej strony monitora stwierdzic co i jak zostalo polatane. Rekawy podwin i do dziela!

U mnie podobna sytuacja (choinka na tablicy i w kompie) byla spowodowana nie spieciem, a brakiem dobrej masy na skrzyni. Sprawdz oba biebuny na aku i mase czy jest odpowiednia.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME