Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Trzeszczenie po chwili utrata dźwięku

szymonv6 13 Jul 2012 15:15 743 14
    szymonv6
    Level 9  
    Witam wszystkich chciałbym się zapytać jak mógłbym naprawić problem otóż gdy słuchałem muzyki nagle coś zaczęło trzeszczeć w słuchawkach i po chwili nie miałem wcale dźwięku ani nie mogłem korzystać z mikrofonu myślę może to tylko raz więc uruchomiłem komputer od nowa , wszystko działało . Wieczorem gdy rozmawiałem z kolegą na skype miałem to samo ;trzeszczenie i nie mam dźwięku ani nie mogę z nim rozmawiać. Więc w czym może być problem ? Po uruchomieniu komputera wszystko jest w porządku , gdy już utracę dźwięk to nic nie słyszę nie ma żadnego trzeszczenia proszę o pomoc , z góry dziękuje . Pozdrawiam
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    mandrake13
    Level 27  
    Sterowniki zainstalowane? Jaki masz system i płytę główną?
    szymonv6
    Level 9  
    System windows 7 64 bit , płyta główna ASRock H61DE/S3 sterowniki są zainstalowane. :(
    mandrake13
    Level 27  
    A czy grzebałeś coś w kablach ostatnio? Może jest jakieś zwarcie?
    szymonv6
    Level 9  
    Nie nic nie grzebałem

Dodano po 1 [minuty]:

Gdy wtedy rozmawiałem przez skype po tym trzeszczeniu pojawił się komunikat że nie wykryto mikrofonu i głośników
    mandrake13
    Level 27  
    A takie pytanie: mikro i słuchawki podłączasz z przodu czy z tyłu komputera?
    szymonv6
    Level 9  
    Ja podłączam do głośnika , zapomniałem dopisać że po tym trzeszczeniu nie ma też dźwięku w głośnikach .
    mandrake13
    Level 27  
    A głośniki podłączone z przodu, czy z tyłu? I jak ma się sytuacja na drugich złączach?
    szymonv6
    Level 9  
    Głośniki podłączone z tyłu , słuchawki podpinałem już z przodu próbowałem lecz nic , brak dźwięku jedynie ponowne uruchomienie komputera pomaga.
    mandrake13
    Level 27  
    Uhm. A czy po utracie dźwięku masz możliwość sterowania za pomocą głośności systemu?
    mandrake13
    Level 27  
    Koło zegara systemowego jest ikonka głośnika. Czy możesz wejść w ustawienia dźwięku w trakcie awarii?
  • Helpful post
    mandrake13
    Level 27  
    Czyli to problem sterownika. Odinstaluj stary, restart i zainstaluj nowy poprawny dla Twojej płyty głównej.
    szymonv6
    Level 9  
    Ok zrobię jak mówisz i napisze jak będzie ;)