Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Kenwood TS-850S] Blokada TX na 40 metrach

603mariusz 13 Jul 2012 17:38 3195 8
    603mariusz
    Level 20  
    Witajcie w Kenwood TS-850S numer 6 serii z przodu,mam blokadę nadawania powyżej 7.100MHZ
    TX działa od 7.000.00 Mhz do 7.099,00 MHz
    Czyli nie mogę nadawać powyżej 7.100 gdzie można
    Dawniej było do 7.100MHZ TX i ostatni właściciel tego nie ruszał.
    Później powiększyli.
    Pytanie czy ktoś próbował zakres poszerzyć,poniżej moje duże zdjęcia przedniego tyłu panelu,mogę inne zdjęcia dołożyć.
    .
    [Kenwood TS-850S] Blokada TX na 40 metrach [Kenwood TS-850S] Blokada TX na 40 metrach [Kenwood TS-850S] Blokada TX na 40 metrach
    603mariusz
    Level 20  
    -- Czyli diodę D11 przeciąć z której strony nóżki ważne czy nie.
    -- Na moim zdjęciu nie ma diody D10 czy to ważne
    .

• Helpful post
    radio-service
    Level 35  
    Nie jest ważne z której strony wytnie się D11 . Ważne żeby wyciąć :) . Co do D10 jeśli bez jej obecności Kenwood pracuje poprawnie to nie ma się czym przejmować :) .
    603mariusz
    Level 20  
    W porządku odetnę jedną nóżkę diody i tak ją zostawię
    diody nie trzeba całkowicie usuwać,może zostać.
  • Helpful post
    radio-service
    Level 35  
    Może zostać , ważne jest żeby radio zresetować po tym zabiegu .
    603mariusz
    Level 20  
    Dioda przecięta jest 40 metrów odblokowane,dziękuję koledze za pomoc radio-service
    Co do diody D10 piszą tak..
    D10 do odblokowania uk TS-850s do pełnej transmisji.

Dodam że bez resetu procka też był odblokowany
    zrobiłem później reset przytrzymując A=B i włączyłem radio.

Jeżeli ktoś z kolegów ma jakieś jeszcze podpowiedzi to proszę.
    bc211
    Level 30  
    A o co chodzi w zasadzie bo nie łapię o tych diodach było wiadomo zaraz jak radio weszło na rynek to 1wsze radio, które w klubie rozblokowalimy i też były pasma niepełne potem trza było zrobić z powrotem jak było, bo to był prywatny sprzęt i wszystko było ok, lecz zawsze była założona blokada CeBe_only_Rx a kolega tak sprytnie zasłonił przeciętą D11 dławikiem :D hihi

603_mariusz wrote:
    Jeżeli ktoś z kolegów ma jakieś jeszcze podpowiedzi
    NIGDY nie zdzierać papierka z epromka może to i głupawe, ale to święta zasada mechaniora ehr-ti-wi

U mnie akcja-propagacja i znoszą mi 5x więcej radii, niż zwykle. Miłego piracenia na CB
    603mariusz
    Level 20  
    Radio przyszło parę dni temu z zagranicy i nie mogłem nadawać w dozwolonym paśmie 40m więc poprosiłem kolegów z Elektrody o pomoc to jest główny powód założenia tematu,pomogli mi i wszystko było by dobrze gdyby nie ktoś taki jak ty
    bc211 zwłaszcza ostatnim zdaniem sobie nagrabiłeś u mnie.
    .
    A teraz czytaj bo powtarzać nie będę.
    Raz na początku pasmo 40m miało tylko nadawanie do 7.099,99 Mhz i tak miałem w tym radiu.
    Dwa piszesz że nie łapiesz jakbyś od początku do koncńa czytał uważnie to byś wiedział o co chodzi w tym temacie.
    Co do zdjęcia to zrobiłem go z góry jak panel nie był jeszcze do końca rozkręcony,bałem się taśmy uszkodzić taśmy.
    .
    Na dole masz oryginalne zdjęcie gdzie nic nie było wcześniej jeszcze od fabryki robione,przysłaniane jak piszesz co wyklucza jak mi zarzucasz zasłanianie diody.
    .
    Tak że na przyszłość nie prowokuj,i nie oskarżaj kogoś kogo nie znasz,piszą o piraceniu,ja jestem przeciwnikiem gdy ktoś grzeje tego typu sprzęt na pasmach cb,w klubie o tym wszyscy nasi członkowie wiedzą.
    .
    Poniżej twój tekst co napisałeś jak byś chciał go usunąć
    ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
    Pisze bc211
    A o co chodzi w zasadzie bo nie łapię o tych diodach było wiadomo zaraz jak radio weszło na rynek to 1wsze radio, które w klubie rozblokowalimy i też były pasma niepełne potem trza było zrobić z powrotem jak było, bo to był prywatny sprzęt i wszystko było ok, lecz zawsze była założona blokada CeBe_only_Rx a kolega tak sprytnie zasłonił przeciętą D11 dławikiem hihi

603_mariusz napisał:
    Jeżeli ktoś z kolegów ma jakieś jeszcze podpowiedzi
    NIGDY nie zdzierać papierka z epromka może to i głupawe, ale to święta zasada mechaniora ehr-ti-wi

U mnie akcja-propagacja i znoszą mi 5x więcej radii, niż zwykle. Miłego piracenia na CB
    .,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
    .

.
    Dziękuję za pomoc do usłyszenia na pasmach 40m gdzie już mogę nadawać,temat zamykam.