Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Watson as 6502] Nie mogę podłączyć głośników (5.1)

JuVehajt 13 Jul 2012 21:23 10023 40
    JuVehajt
    Level 12  
    To chyba tyle Dzięki wielkie jak coś to będę pisać w tym temacie....ale już nie powinienem poradze sobie i musze sie podszkolić w tej sztuce...Dzięki trzymaj się i nerwów bo jest więcej takich jak ja.
  • Helpful post
    suiyan01
    Level 14  
    Wydaje się, że zakup drugiej karty dźwiękowej 5.1, mając zintegrowaną kartę 5.1 jest lekką przesadą. Miałoby to sens jedynie, gdybyś chciał korzystać z wejścia mikrofonowego i liniowego karty zintegrowanej. Zgodnie z manualem płyty wystarczy jedynie odpowiednio podłączyć przewody do 3 gniazd audio na płycie.
    Dla ułatwienia "Front speaker out" to wyjście na głośniki przednie, "Rear speaker out" to na tylne głośniki i wreszcie "Center/Subwoofer speaker out" to wyjście na centralny i subwoofer.
    Niezbędne jest zainstalowanie sterownika audio. Powinna się wtedy pojawić w zasobniku ikona Menedżera audio. Po podwónym kliknięciu pojawi się Audio Control panel i po wybraniu zakładki Audio I/O trzeba wybrać 6CH Speaker. Dodatkowo trzeba też skonfigurować wyjścia. Każdorazowo po włożeniu wtyczki do gniazdka ukaże się okienko konfiguracyjne i należy wybrać odpowiednio "Line-out", "Rear speaker out" i "Center/Subwoofer speaker out".
    JuVehajt
    Level 12  
    Sterowniki już mam także potrzebne mi będą tylko przejściówki??

Dodano po 1 [godziny] 54 [minuty]:

Ale bez karty 5.1 będę miał dzwięk 5.1 czy tylko 2.1???????
  • Helpful post
    suiyan01
    Level 14  
    Następnie będziesz potrzebował trzech kabli jack 3.5 -> 2xcinch (RCA) o odpowiedniej długości. I tak, przykładowo za 1 szt. o długości 1.5 m można zapłacić na allegro od 1zł do kilkunastu lub i więcej złotych. Najtańsze są najgorsze, najdroższe nie zawsze są najlepsze. W twoim przypadku z pewnością wystarczy coś pośrodku tego przedziału, czyli zmieścisz się w 20 zł.
    I odpowiedź na ostatnie pytanie, jeśli napisałeś prawdę, to MASZ na płycie głównej zintegrowaną kartę dźwiękową 5.1, co prawda nie jest ona najwyższej jakości, ale i tak w końcu po podłączeniu zobaczysz kolosalną różnicę w stosunku do dźwięku dwukanałowego.
    Powodzenia!
    Aha, leszcze nie lubią czystej wody, żyją przy dnie i można tak powiedzieć, cedząc muł wysysają z niego cząstki pokarmu.
    JuVehajt
    Level 12  
    mam takie kable czy nie wystrczą same przejściówki??

• Helpful post
    DUDAŚ
    Level 14  
    Można przejściówkę z jack 3.5mm na 2 czincze i czinczami do górnych wejść w suboferze
    JuVehajt
    Level 12  
    Czyli po prostu to tych moich kabli są potrzebne trzy takie przejściówki. [Watson as 6502] Nie mogę podłączyć głośników (5.1)
    radek33
    Level 10  
    Mam zamiar kupic taki sam zestaw głosnikow , i chce sie upewnic ze będą działac tak jak mysle :)

Chce te głosniki podlaczyc nie pod kompa tylko po wyjscie słuchawkowe z telewizora , a to dlatego ze telewizor ma słabe głosniki i czasami braknie regulacji głosu by cos z filmu usłyczec i chce wzmosnic dzwiek tego typu głosnikami.

Niechodzi mi zeby był dzwiek przestrzenny itp. ale zwyczajny jadnakowy na kazdym głosniku.
    czy po podłaczeniu tego zestawu z wyjsciem słuchawkowym tv z wejsciem cincz
    L P w tym zestawie bedzie dzwiek tylko w dwóch głosnikach czy we wszystkich 5 plus subwofer ?
    Misiek85
    Level 23  
    Witam a ja mam pytanie co muszę zrobić żeby z tv wyjście słuchawkowe uzyskać 5.1? Też jakąś przejściówkę muszę kupić?
    User removed account
    Level 1  
    JuVehajt
    Level 12  
    Zastosowałem 3 kabelki RCA jack 3.5 -> 2xcinch
    Wszystko podłączyłem do komputera jak opisał to kolega

suiyan01

Działa. :)