Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[ELEKTROLUX REX] GRZECHOTANIE BEBNA

wszystkieloginyzajete 13 Lip 2012 19:21 1459 6
  • #1 13 Lip 2012 19:21
    wszystkieloginyzajete
    Poziom 9  

Witam,
    juz pare razy sie sie pytanie przewijalo ale bez konkretnej odpowiedzi.
    wiec pytam...
    mam 4 letnia pralke Elektroluks-Rex i od paru dni cos grzechocze przy ruszaniu bebnem. NIE JEST TO SILNIK bo sciagnalem pasek i ciagle grzechocze.
    czytalem ze moze cos weszlo miedzy beben a obudowe (fiszbina albo co)zona nie zauwazyla braku fiszbiny...ale z kobietami nigdy nic nie wiadomo.
    zaczalem rozkrecac wszystko ale sporo tego zeby sie dostac do bebna ... zwlaszcza kamien obciazajacy i upierdliwe srubki.
    chcialem spytac... czy mam dalej isc ta droga czy moze byc wyjechane jakies lozysko, czpien czy cos w tym stylu.... sorki ,troche sie rozpisalem...
    dzieki za spostrzezenia
    pozdrawiam

0 6
  • Pomocny post
    #2 13 Lip 2012 20:44
    stanislaw1954
    Poziom 41  

wszystkieloginyzajete napisał:
    juz pare razy sie sie pytanie przewijalo ale bez konkretnej odpowiedzi.
    wiec pytam
    Bo nie ma konkretnej odpowiedzi. Ci co więcej "grzebią" przy pralkach, na pewno rozróżnią głos pochodzący od zużytych łożysk,od głosu tarcia o np. fiszbinę(nie mówię tu o łożyskach które mają wyczuwalny luz). A jeśli chcesz nadal szukać "coś' w bębnie, to wyjmij raczej grzałkę.O wyjmowaniu grzałki, można poczytać na forum.

0
  • #3 13 Lip 2012 20:50
    Pawel1812
    Poziom 26  

Może luźne zabieraki bębna? Jeśli nie wyje podczas wirówki i ogólnie nie jest głośna gdy się kręci bęben po zdjęciu paska to raczej tylko to jest możliwe.

0
  • #4 13 Lip 2012 21:17
    wszystkieloginyzajete
    Poziom 9  

ale to takie totalne grzechotanie jak krece bebnem recznie... nie bede jej wlaczal bo sie bardziej sypnie... a grzala moze powodowac taki grzechot? chyba nie....

0
  • Pomocny post
    #5 13 Lip 2012 21:27
    stanislaw1954
    Poziom 41  

wszystkieloginyzajete napisał:
    a grzala moze powodowac taki grzechot? chyba nie....

Przez otwór po wyjętej grzałce możesz zaglądnąć do bębna.

0
  • #6 13 Lip 2012 22:14
    wszystkieloginyzajete
    Poziom 9  

bede szukal w takim razie ;-) dzieki

0
  • #7 07 Sty 2013 20:01
    wszystkieloginyzajete
    Poziom 9  

Witam sorki że tak późno ale jakoś tak wyszło.
    Jeszcze raz dzięki za podpowiedzi...
    Żeby zamknąć temat grzechotanie spowodowane było jednak fiszbiną albo jakimś drucikiem (chociaż żona mówi ze wszyyyyyyyystkie biustonosze sprawdziła i nic nie brakowało;) który wyciągnąłem przez, jak pisała większość, otwór po wyciągniętej grzałce;-)
    Grzałkę wyciąga się bardzo łatwo odkręcając śrubkę (nie do końca) uderzając następnie lekko, wciskamy śrubkę do wewnątrz (dlatego nie odkręcałem do końca;-) i podważając lekko śrubokrętem wyciągamy całą grzałkę na zewnątrz.
    Dobrze jest zrobić zdjęcie (lub opis) przewodów grzałki żeby później nie kombinować ;-)
    Mam nadzieję że się komuś to przyda i pozwoli mu zaoszczędzić parę złotych /€/£/$/ czy czym tam opłaca się fachowców ;-)))

Jeszcze raz dzięki ....
    Pozdrawiam

Ps. Proste a w oczach żony rośnie się do bohatera po takiej naprawie, hahahehe....

0