Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[DESi199 IGBT 180A 230 v] ustawienia spawarki rodzaje elektrod

13 Lip 2012 19:55 8736 6
 • Użytkownik usunął konto  
 • Poziom 42  
  Zacznę od bezpieczeństwa.
  Jeśli jest to spawarka 1-no fazowa, a mowa jest o trzecim przewodzie, to koniecznie trzeba ją włączać do gniazdka z "bolcem". Ale ten bolec musi być podłączony. Do czego, to spytaj znajomego elektryka, bo to zależy od rodzaju sieci,do jakiej jest podłączony Twój dom.
  Jeśli chodzi o rodzaj elektrod,to te które kupiłeś,są jak najbardziej odpowiednie do takiego spawania.Musisz kilka elektrod "stopić", a wtedy sam dojdziesz do tego,jakim prądem najlepiej się spawa.
  slawek3178 napisał:
  -Jak ustawić prąd do takich elektrod mają być na plus czy minus ,bo niestety w sklepie tego już nie potrafili mi powiedzieć.Mówili że na prądzie przemiennym można i na plusie i na minusie spawać .Co wy na to ?
  Jeśli na wyjściu przewodów nie ma oznaczeń :"masa" i np.rysunek uchwytu spawalniczego, to nie ma znaczenia,jak podepniesz przewody spawalnicze.
 • Użytkownik usunął konto  
 • Poziom 42  
  Masz tam wyraźne oznaczenia,gdzie podłączyć przewód od "masy",a gdzie od uchwytu do elektrody.
  Jeśli chodzi o "uziemienie" silnika, to tak jak piszesz, wszystko jest ok. dopóki nie nastąpi uszkodzenie izolacji i dojdzie do porażenia prądem użytkownika. Tylko,że wtedy żadne zabezpieczenie nie WRÓCI ŻYCIA , więc może nie warto ryzykować.
 • Użytkownik usunął konto  
 • Poziom 42  
  slawek3178 napisał:
  Czyli jak wszystko jest ok i przy dużej ostrożności można spawać.
  Samochodem bez sprawnych hamulców też można jeździć!!!,tylko jak długo????

  A jeśli chodzi o wielkość prądu przy spawaniu, to są poradniki, a przy spawaniu "amatorskim" popróbuj sam i myślę,że będzie dobrze. Za mały prąd -nie przetopi dobrze materiału, za duży wypalisz dziurę.
 • Poziom 37  
  Jeśli chodzi o podłączenie kabli spawalniczych to zalecają by przewód masy podpinać pod plusowy zacisk a przewód plusowy ( uchwyt elektrody ) do gniazda minus. Jeśli chodzi o ustawienie prądu spawania to tu znajdziesz odpowiedzi jak go dobrać:
  http://www.e-spawalnik.pl/?spawanie-metoda-mma,35
  http://www.spawalnicy.pl/index.php?option=com...spawania-metod-mma-&catid=1:edukacja&Itemid=3
  http://www.icd.pl/elektrody_otulone.xml
  Jak byś kupił całą paczkę elektrod to tam powinna być ściąga jakie prądy producent zaleca do elektrod i jaką biegunowość na uchwyt i zacisk masy.