Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Computer Controls
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[LG LV 5500] Pytanie na temat modułu cam do telewizora LG LV 55 i telewizji UPC

13 Lip 2012 20:03 3012 3
  • Poziom 11  
    Witam.
    Mam nadzieje że dobrze trafiłem z tematem.
    pytanie jest takie bo jeszcze nie jestem dobrze obeznany w temacie. posiadam tv LG lv 5500 z wejściem comon interface i zastanawiam się nad zakupem modułu do tego telewizora. Dostawca telewizji to UPC i podsiadam od nich także dekoder.
    Nasuwają mi się takie pytania czy: jest możliwość zakupu modułu cam do tego telewizora.
    czy będzie działać karta od dekodera i czy również będę mógł oglądacz kanały w HD za pośrednictwem tego modułu.

Mam nadzieje że nie rozpisałem się zbyt problematycznie i ze ktoś mi pomoże rozwiązać mój problem.
    Z góry dziękuje i pozdrawiam.
  • Computer Controls
  • Użytkownik usunął konto  
  • Computer Controls
  • Poziom 27  
    Witaj. Pozwolę sobie odpowiedzieć na Twoje pytania. Do TV LG LV 5500 jak najbardziej można użyć moduł dostępu warunkowego ( Comon Interface ). Umożliwi on odbiór programów SD a także HD. Zależeć to będzie od uprawnień, jakie są na karcie Abonenta. Kupić taki moduł oczywiście można, jednak niektóre kablówki dają je dla swoich abonentów zamiennie z dekoderem. Można wziąć dekoder lub moduł. Wszystko zależy od tego, czy kablówka daje taką możliwość. Rzuciłem okiem na stronkę UPC i nie widzę tu informacji, że udostępniają moduły. Dlatego chyba pozostanie kupno swojego. Chcąc obejrzeć coś na TV z dekoderem a później na drugim TV z Modułem, trzeba będzie za każdym razem przekładać kartę. Ja z mojej kablówki mając moduł, podłączałem go do różnych TV a także kilku innych kablówek, które nadają programy cyfrowe, a nie udostępniają modułów, lecz tylko poprzez dekodery . Wszędzie moduł spisał sie prawidłowo. Typ tego modułu, to TechniCrypt CX, a zdjęcia jak wyglądają załączam dalej.
    [LG LV 5500] Pytanie na temat modułu cam do telewizora LG LV 55 i telewizji UPC [LG LV 5500] Pytanie na temat modułu cam do telewizora LG LV 55 i telewizji UPC [LG LV 5500] Pytanie na temat modułu cam do telewizora LG LV 55 i telewizji UPC
  • Poziom 37  
    Z tego co wiem to UPC nie rozprowadza modułów CI Do tego parują dekodery z kartą a to oznacza że karta w innym dekoderze działać nie będzie, tak że cały pomysł z zamianą karty jest nic nie wart. Pozostaje tylko brać odpowiedni dekoder z UPC.