Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Odmowa dostępu do partycji c: i d: Windows 7

13 Lip 2012 21:21 8915 8
  • Poziom 9  
    Witam,

Mam mianowicie problem z dostaniem się na partycje c: i d:. Problem dotyczy uprawnień. Ale od początku.

Oddaje notebooka do serwisu (problem z gniazdem) i chciałem zabezpieczyć się żeby mi nie szperali po folderach. Nadałem użytkownikowi hasło i następnie wszystkimi innym użytkownikom odebrałem jakie kolwiek prawa (PPM na partycje c: właściwości\zabezpieczenia identycznie z dyskiem d:)

Następnie stworzyłem konto testowe. Reset komputera i buba. Nie mogę dostać się ani na dysk c: ani na d: z żadnego konta. I teraz wyprzedzając pytanie napiszę co zrobiłem.

1) Przywracanie systemu - nie pomogło i chyba wręcz namieszało
    2) Odblokowania konta Administrator za pomocą net user Administrator /active:yes
    3) PPM na dysk c: właściwości\zabezpieczenia i mam przycisk kontynuuj, jak nacisnę, to komunikat "odmowa dostępu" z każdego konta. Poniżej również znajduje się przycisk zaawansowane, ale jak w niego wejdę też mam tylko kontynuuj i "odmowa dostępu". W zakładce Właściciel jest informacja "Nie można wyświetlić bieżącego właściciela."
    4)w cmd wpisałem chkdsk c: /x - nie pomogło
    5)Dział FAQ, przejmowanie / nadawanie uprawnień. Przejrzałem instrukcje obrazkowe czyli właściwości itd. nie da rady zrobić. A komendy podane w instrukcji microsoft /grant itd. nie potrafię zrozumieć do końca może ktoś mi napiszę "łopatologicznie" co należy wpisać w cmd
  • Poziom 35  
    Poszukaj opisu polecenia cacls.
  • Poziom 9  
    mrmarkos napisał:
    Kilka oficjalnych artykułów na temat narzędzi do modyfikowania uprawnień NTFS opracowanych przez MS:

Dzięki za zainteresowanie tematem.

1) Opcja nie jest dla systemu Windows 7. Podpiąłem dysk do komputera z windowsem XP skrypt microsoftu wykonuje się ale nic się nie zmienia nawet w xp nie mogę dostać się na te partycje.
    2)xcacl zainstalowałem skrypt ale nawet z parametrem /C nie jest wstanie przebić się przez odmowę dostępu.

Coraz bardziej podejrzewam, że przywracanie systemu tak namieszało, że partycje są uszkodzone i trzeba by było je odnowa tworzyć. No nic zamierzam nadpisać Windowsa zobaczę jaki będzie efekt i zamieszczę info.
  • Poziom 35  
    bar007 napisał:

Użyj chkdsk c: /r Po komunikacie
    Cytat:
    Program CHKDSK nie może działać, ponieważ wolumin jest używany przez inny proces. Czy wolumin ten ma być sprawdzany przy następnym uruchomieniu komputera? (T/N)
    wciśnij T i Enter
    Próbowałeś użyć polecenie cacls?
  • Poziom 9  
    iagre napisał:
    bar007 napisał:

Użyj chkdsk c: /r Po komunikacie
    Cytat:
    Program CHKDSK nie może działać, ponieważ wolumin jest używany przez inny proces. Czy wolumin ten ma być sprawdzany przy następnym uruchomieniu komputera? (T/N)
    wciśnij T i Enter
    Próbowałeś użyć polecenie cacls?

Chkdsk c: /r z tego co mi wiadomo, to naprawia system plików oraz tablice dysku tak, że nie ma to żadnego wpływu na uprawnienia. Ale mimo wszystko jak notebook wróci z serwisu to postaram się to zrobić.

Chociaż wpadłem na inny pomysł. Postaram się podczas instalacji Win 7 wybrać opcje uaktualnij, a nie zaawansowane. Powinno to nadpisać pliki systemowe i tym samy może dostanę dostęp do partycji.
  • Poziom 35  
    bar007 napisał:
    Chkdsk c: /r z tego co mi wiadomo, to naprawia system plików oraz tablice dysku tak, że nie ma to żadnego wpływu na uprawnienia

A w tych tablicach sa zapisane miedzy innymi również uprawnienia.
  • Pomocny post

Specjalista - HDD i odzyskiwanie danych
    Sugeruję dodać nowego użytkownika do zabezpieczeń. Często, mimo że dany użytkownik znajduje się na liście bywa tak, że z powodu zalożonego wczesniej hasła ma ograniczony dostęp.
    Właściwosci dysku -> zabezpieczenia -> i tu dwie opcje. Najpierw spróbować Edytuj i na nowo przydzielić uprawnienia (jesli nie ma naszego konta na liście nalezy je dodać)
    Lub druga opcja - dodać uprawnienia/użytkownika w zakładce zaawansowane.
  • Poziom 9  
    Dodanie nowego użytkownika było strzałem w dziesiątkę. Uprawnienia się przeniosły i wszystko ruszyło.