Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[SAM S-320] Budowa hydraulicznego podnośnika - jakie części

lukasixthm 13 Lip 2012 23:24 3849 2
  • #1 13 Lip 2012 23:24
    lukasixthm
    Poziom 23  

Witam, chciałem podrasować swojego SAM'a modernizując mu podnośnik z ręcznego w którym trzeba machać wajchą na automatyczny sterowany rozdzielaczem. Mam w związku z tym kilka pytań:
    1. Czy pompa oleju może być na stałe podłączona do wału korbowego silnika? Jak to jest w prawdziwych ciągnikach? Nie spowoduje to jej szybkiego zużycia? Może pracować ciągle na luzie? Dodam że nie ma innej możliwości jej podłączenia (jak to u niektórych do przystawki w skrzyni lub pomiędzy dwoma skrzyniami biegów - ja mam jedną 4-ro biegową).
    2. Mam teraz mały siłowniczek (około 30cm długości i 5-6cm średnicy) i wydaje mi się że jest on dwustronny (aktualnie wąż wchodzi w jeden gwint, a są dwa. Ten drugi od chyba docisku jest zatkany szmatką). Można na nim zbudować podnośnik z dociskiem?
    3. Jeśli tak to czy potrzebny będzie rozdzielacz dwusekcyjny? Nie będzie się tego dało zrobić na jednosekcyjnym? (Jeśli jednosekcyjny działa tak, że pozycja 1 - kieruj olej na silownik; pozycja 0 - kieruj do zbiornika to nie było pytania...)
    4. Czy pompa w stanie jałowym będzie stanowiła duże obciążenie dla silnika? Jak to będzie z przełożeniem? S320 ma 800obr/min na wolnych obrotach czy to wystarczy dla pompy czy trzeba będzie gazować? Ewentualnie przełożenie.. Przypomnę że siłownik mam mały..

Dziękuje za jakiekolwiek odpowiedzi i pomoc..

0 2
  • #2 13 Lip 2012 23:50
    adamos4
    Poziom 10  

Witam.
    Moim zdaniem
    1-pompa może pracować non-stop
    2-skoro ma dwa wyjścia to pewnie jest dwustronny
    3-do tego może być rozdzielacz od c-330 ten do wywrotu przyczep
    4-bez obciążenia opory będą niewielkie a i obroty myślę że będą dobre

0
  • #3 14 Maj 2014 21:17
    lukasixthm
    Poziom 23  

Po długim czasie eksploatacji mogę powiedzieć że wszystkie 4 punkty zawierające odpowiedź od kolegi adamos4 są w pełni prawdziwe.

Dziękuję.

0