Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[toyota yaris 1.0 200] nie odpala po planowaniu głowicy

panam 13 Lip 2012 23:54 3755 14
  • #1 13 Lip 2012 23:54
    panam
    Poziom 29  

Jak w temacie , pojazd nie odpala, . Nie ma iskry i wtryski nie działają, sprawdzone wszystkie czujniki i są ok. Czasem ( dwa razy w ciągu dwóch dni odpalił ale na jeden i zgasł, zaśmierdziało paliwem i tyle) Robiona była uszczelka, nie wiem kto robił, więc nie mam pewności co do ustawienia rozrządu( znaki nie są w górze tylko na boki). Mam dylemat , czy jeżeli w tym typie znaki się nie zgadzają to nie poda iskry i wtrysku? czy to jest wina immo, a może samego kompa po złym odpięciu aku.? proszę o jakieś sugestie i z góry dziękuję. Pozdrawiam

0 14
  • #2 14 Lip 2012 07:53
    andrend
    Poziom 26  

Sprawdź rozrząd i dobrze ustaw, sprawdź czujnik położenia wału korbowego.
    Pozdrawiam.

Dodano po 3 [minuty]:

Na kołach są znaki koła wałków rozrządu na 12 godz. wał korbowy na 19godz.

0
  • #4 14 Lip 2012 10:03
    Andiv
    Poziom 32  

Radziłbym spiąć to czymś i zobaczyć parametry czego mu brakuje.

0
  • #5 14 Lip 2012 11:31
    panam
    Poziom 29  

andrend napisał:
    Na kołach są znaki koła wałków rozrządu na 12 godz. wał korbowy na 19godz.
    wiem i sprawdziłem, więc na wałkach nie są na 12 tylko na 3 i 9 , ale czy to może być powodem brakiem iskry i wtrysków, czy jak nie zgadza się góra z dołem to komp blokuje podanie impulsów? ( ja bym tak zrobił chroniąc silnik, ale nie wiem czy tak jest w tym typie).
    grala1 napisał:
    Sprawdz zasilanie ECU, bezpieczniki itp.
    wszystko sprawdzone.
    Andiv napisał:
    Radziłbym spiąć to czymś i zobaczyć parametry czego mu brakuje.
    spinałem snoponem , wszystko jest i żadnych błędów, parametry ok. ale ten diagnoskop nie jest idealny do japonczyków

0
  • #6 14 Lip 2012 11:43
    Andiv
    Poziom 32  

Czyli w parametrach widzi obroty ?
    Zezwolenie na rozruch jest ?
    Fakt snap średnio sie nadaje, żeby nie powiedzieć wogóle.

0
  • #7 14 Lip 2012 14:55
    panam
    Poziom 29  

Andiv napisał:
    Zezwolenie na rozruch jest ?
    tego nie widzi ,bo nie ma takiego parametru, jak również nie widzi statusu immo, a tam jest tylko transporder połączony bezpośrednio do ecu. Obroty widzi. Zastanawia mnie fakt czy blokuje immo , czy przestawiony rozrząd ? Do rozrządu się nie dotykam ,naprawiać będzie ten co robił wcześniej, choć twierdzi że zrobił dobrze i że to wina elektryki.

0
  • #8 14 Lip 2012 15:54
    ociz
    Moderator Samochody

panam napisał:
    czy jak nie zgadza się góra z dołem to komp blokuje podanie impulsów?

Spróbował bym odpiąć czujnik wałków. Ale to tylko moje domysły, nie wiem jak się wtedy zachowa.

0
  • #9 14 Lip 2012 20:51
    domex32
    Moderator na urlopie...

Rozrząd zpartolony jeśli wygląda tak jak opisujesz. Szkoda że nie możesz odczytać parametru synchronizacji góry z dołem.

0
  • #10 16 Lip 2012 16:10
    panam
    Poziom 29  

ociz napisał:
    Spróbował bym odpiąć czujnik wałków. Ale to tylko moje domysły, nie wiem jak się wtedy zachowa.
    odpinałem i nic, ale jak go wyjąłem i został podpięty w trakcie kręcenia zagadał, ale zgasł. Przypuszczam że w trakcie kręcenia czujnik się przemieścił i dostał impuls w odpowiednim czasie i miejscu.

0
  • #11 16 Lip 2012 16:53
    ociz
    Moderator Samochody

To jeszcze nie ustawiłeś tego rozrządu i go nie odpaliłeś? W ogóle to kompresję by się przydało sprawdzić.

0
  • #12 16 Lip 2012 18:55
    panam
    Poziom 29  

ociz napisał:
    To jeszcze nie ustawiłeś tego rozrządu i go nie odpaliłeś? W ogóle to kompresję by się przydało sprawdzić.
    Ociz nie będę tego robić, bo klientowi uszczelkę robił wujek, więc zostawiam to w rodzinie. Moje pytanie brzmi czy to może być przyczyna czy przeoczyłem coś w elektryce ? Jeszcze jedna rzecz mnie niepokoi , czy po podłączeniu bateri ba się wzbudzić na chwilę komp od silnika, bo tu tak jest, co mnie też zaniepokoiło.

0
  • #13 16 Lip 2012 22:03
    ociz
    Moderator Samochody

Przecież i tak w końcu samochód trafi do jakiegoś warsztatu, a im później tym więcej będzie poprawiania po "wujku".

0
  • #14 02 Sie 2012 17:27
    zy.byszek
    Poziom 9  

jak dalej nie chodzi to dawaj do warsztatu a nie kombinuj.bo cię drożej będzie kosztować,zy.byszekbar@gmail.com

0
  • #15 17 Lis 2012 23:44
    panam
    Poziom 29  

brak odpowiedzi od klienta .Temat zamykam , chodź spieram się z ustawieniem rozrządu.

0
  Szukaj w 5mln produktów