Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Sklep ElwronSklep Elwron
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Toshiba A300 - 1ED] Wymiana podzespołów na lepsze

14 Lip 2012 00:44 5599 12
  • Poziom 10  
    Witam. Chce ulepszyć tego laptopa jak najbardziej się da ponieważ brak funduszy na nowy..
    Aktualnie:
    Procesor: Intel Pentium Dual-Core Inside T2390 (1 MB Cache, 1.86 GHz, 533 MHz FSB) Socket P
    Karta graficzna: ATI Mobility Radeon HD 3470 (nie integrowana)
    RAM: 2GB SO-DIMM DDR2 677MHz (max 4GB 2 sloty)
    Dysk: TOSHIBA MK1652GSX 5400rpm 160GB + ADATA SH02 500GB na usb
    O chłodzenie nie ma się co martwić ponieważ nawet na wyschniętej paście w mocnym stresie ma nie więcej jak 75*. Wymienię pastę ew. wentylatorek bo troche głośny jest ale da sie wytrzymać.. Jakby co to też mam podstawkę.

Wiem, że laptopów się nie ulepsza, ale może jednak coś? :D
  • Sklep ElwronSklep Elwron
  • Spec Overclocking
    No to w czym problem, wymieniasz cpu na lepszy i ewentualnie dysk na 7200RPM, grafiki nie ruszaj, ram na 2x2GiB i po sprawie.
  • Poziom 10  
    w czym problem? nie wiem na jaki cpu.
  • Sklep ElwronSklep Elwron
  • Spec Overclocking
    To sprawdź everestem jaki jest chipset i podaj, tylko w miare nowym everestem. Myślę w sumie że FSB 800MHz obsłuży zatem wybór zależy tylko od sumy aką przeznaczysz na modernizację.
  • Poziom 10  
    [Toshiba A300 - 1ED] Wymiana podzespołów na lepsze
    Dałem z CPU-Z bo miałem pod ręką. Ale to samo pokazuje co everest. Kiedyś sprawdzałem.
  • Poziom 27  
    A może jeżeli budżet jest kruchy, a temperatury (jak wymienisz pastę) niskie zainteresuj sie podkręcaniem?
  • Poziom 10  
    No ciekawe. Mój bios jest okrojony do maksimum, że jedynym plusem jest zmienienie opcji np. AHCI lub podświetlania panelu dotykowego..
    Przepraszam, że tak długo odpisuję, ale nie mam często czasu.
  • Poziom 10  
    Witam.
    Wybaczcie że odświeżam temat.
    Jak chcesz zmienić procka to szyna 800mhz i pamięć l2 max 2mb ( większe nie pójdą - testowane)
    Mam łudząco podobną toshibę z tym że A300 15K
    Co do grafiki możesz sobie sprawić mocniejszą grafikę ale to dość spory koszt (od 150 za używkę do 340zł za nówkę).
    Jak dobrze pamiętam to w tych lapach jest slot mxm II albo MMX II (jakoś tak)
    Wiem że nowsze lapki mają już mxm III (mmx III) i grafika po prostu nie pasuje (testowane).
    Najlepiej by było jakby kolega dorwał sobie radeona 3650 które były montowane w A300 z platformą amd turion W tym modelu. Te karty na bank będą pasowały, a 512mb własnego RAMu to już trochę tej mocy ma.
    RAMy śmiało wrzucaj.
    Najlepiej by było jakby kolega sobie załatwił 2x2gb z tym że najlepiej ten sam model pamięci i to samo taktowanie (no 667mhz lub 800) ponieważ wtedy dopiero płyta gł przydziela grafice trochę ramu do użytku - w innych konfiguracjach płyta już nie dodaje grafice "pamięci obliczeniowej" (sprawdzone na moim przykładzie)

Dysk może kolega wrzucić jaki chce.
    Ja proponowałbym zakup 500gb ew 320gb i wsadzenie go do drugiej kieszeni w lapku ( a te modele posiadają miejsce na dwa dyski sata we wnętrzu)
    Od spodu są 2 zaślepki na dyski. 1 dysk (wykrywany jako master) jest po stronie DVD natomiast drugi ( wykrywany jako slave) jest zaraz przy slocie express card i tam bym go włożył.
    Jednak praca lapka na baterii przy dwóch dyskach automatycznie powoduje spadek czasu pracy ( Ja zakupiłem baterię o zwiększonej pojemności - 6600mAh i na 2 HDD trzyma 2godz.) Więc problem rozwiązałem.

Ogólnie jestem zadowolony z tego laptopa. Narzekać nie mogę :)

Pozdrawiam
    Paweł !
  • Poziom 2  
    Witam:) jezeli kolega chce to mam na sprzedaz wszystkie czesci z Toshiba satellite A300D-17F oprocz plyty glownej.
    2*2GB RAM
    proc. AMD ultra turion 82 2*2,2Ghz
    kar. graf. ATI radeon 3650 512 mb
    dysk 320 GB
    itd... wszystko sprawne
  • Poziom 1  
    Witaj masz może jeszcze tego radeona 3650 512mb na sprzedaż do Toshiby ?
  • Poziom 18  
    Mam Toshiba 1EC i myślę nad wymianą płyty na 1ED bo widzę że śrubki wszystkie powinny pasować. Zastanawiam się czy warto. Obecnie siedzi u mnie procesor Intel Core 2 Duo T9500 2.60/6M/800. Czy da radę go przełożyć do 1ED?
  • Poziom 2  
    W dzisiejszych czasach nie warto w ogóle dokładać do tego sprzętu, ledwo youtube to ciągnie..
    Powinien działać, to są identyczne płyty główne