Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[OPEL ASTRA II] Rozkodowanie kluczyka

rflq 14 Lip 2012 00:47 14462 9
  • #1 14 Lip 2012 00:47
    rflq
    Poziom 9  

Witam,
    Piszę w sprawie rozkodowania kluczyka, tzn. posiadam podstawowy kluczyk do stacyjki oraz zapasowy i ten jest nie rozkodowany, nie mogę na nim uruchomić samochodu. Prosiłbym o jakieś porady gdzie to mogę zrobić.

1 9
  • #2 14 Lip 2012 00:54
    mod22
    Poziom 28  

Myślę że chodzi raczej o zakodowanie kluczyka niż o rozkodowanie?

2
  • #4 14 Lip 2012 21:38
    mirecki1
    Poziom 11  

Wkładasz kluczyk do stacyjki, przekręcasz żeby zapaliły się kontrolki, i wtedy na pilocie wciskasz zamykanie drzwi. Centralny powinien zamknąć, a następnie otworzyć drzwi. Pilot zakodowany - pod warunkiem że bateria OK i kość IMO znajduje się w pilocie.

0
  • #6 15 Lip 2012 06:50
    mirecki1
    Poziom 11  

Racja Karaczan - mój błąd. Do zakodowania immo potrzebny jest pin samochodu który znajduje się na car pass i tester diagnostyczny np. tech2, op com. Kodowanie w ASO - tam też ściągną pin z fabryki (jeżeli go nie masz), oczywiście za dodatkową kasę, lub u kogoś kto ma taki sprzęt. Jednak nadal pozostaje pytanie - czy drugi klucz posiada pestkę immo?.

0
  • #7 15 Lip 2012 11:44
    rflq
    Poziom 9  

Panowie, dzisiaj zdarzyła mi się dziwna rzecz. Odpaliłem opla na zablokowanym kluczyku, jak zawsze immo blokował elektronikę to teraz przeszło, ale tylko raz. Pewnie jedno razowy przypadek i tyle. Wczoraj byłem w ASO i gość powiedział że za samo podłączenie do kompa 90pln i zakodowani kluczyka jak mam PIN, a jak nie mam to dodatkowe 90 PLN. Teraz mi powiedzcie czy można gdzieś to zrobić taniej. Trochę posiedziałem na googlach i powiem wam że oni do zakodowania to tylko używają urządzenia które albo zechce PIN albo nie.

0
  • #8 15 Lip 2012 19:08
    mirecki1
    Poziom 11  

Poszukaj w swojej okolicy dobrego elektronika samochodowego lub zakładu dorabiania kluczy i zapytaj o kodowanie. 90 dych w ASO to rozbój, ale niestety tyle biorą ( gwarancja jakości kosztuje :D )

1
  • #9 17 Lip 2012 14:06
    tzok
    Moderator Samochody

rflq napisał:
    Odpaliłem opla na zablokowanym kluczyku, jak zawsze immo blokował elektronikę to teraz przeszło, ale tylko raz.
    Być może drugi, wpisany, kluczyk znajdował się również w zasięgu anteny...

PIN jest na karcie OPEL Car Pass - masz ją?

0
  • #10 17 Lip 2012 17:57
    rflq
    Poziom 9  

Tak, mam tą kartę, i teraz się zastanawiam czy jechać do opla i bulić 90 pln czy szukać kogoś kto mi to może zrobi, też zależy za jaką cenę. Może znacie kogoś z Rzeszowa bądź okolic?

1