Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Harman Kardon HKTS11 - Regularne huki z subwoofera [SUB-TS11]

14 Lip 2012 14:32 10298 6
  • Poziom 8  
    Witam,

Subwoofer SUB-TS11 z zestawu HKTS 11bq wydaje regularne huki co 2 sekundy po włączeniu zasilania. Załączam film przedstawiający problem.

Sprzęt podłączony jest jednym chinchem do amplitunera HK AVR155. Jak można zaobserwować na filmie, huki (na filmie brzmią bardziej jak stuki) występują nawet kiedy kabel sygnałowy jest odłączony. Dodatkowo podczas huku, pomarańczowa dioda "standby" zapala się na chwilę na biało sygnalizując włączenie, po czym znowu gaśnie na pomarańczowo.
    Czy któryś z forumowiczów orientuje się, w czym może być problem i czy można to łatwo naprawić nie odsyłając subwoofera do autoryzowanego serwisu w Katowicach?
    Mieszkam we Wrocławiu więc jeżeli jakiś elektronik mógłby to naprawić u mnie na miejscu, to zapraszam.

Patrzyłem już na podobny wątek
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2188176.html
    niestety nie jestem elektronikiem, więc schematy niewiele mi mówią. Nie podano też co było przyczyną tych stuków i na czym polegała naprawa.

Pozdrawiam
  • Poziom 13  
    Witam ! Jestem w trakcie naprawy tego wzmacniacza z podobnym objawem, tyle że u mnie nieregularnie słychać ciche szumy, lekkie trzeszczenia niczym z uszkodzonego potencjometru. Po otwarciu wzmacniacza, co nie było proste przez sklejoną uszczelkę do obudowy (pomogła dźwignia od strony wnętrza ) oczom moim ukazała się niesamowicie wygrzana elektronika, w okolicy tranzystorów Q501 i Q502 na których pojawiły się zimne luty wraz z uszkodzonymi kondensatorami bipolarnymi - 10uF/100V na płytce końcówki mocy.

Co najlepsze wzmacniacz nawet nie pracuje w klasie C lecz w D. Totalna porażka jak na HK.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 2  
    gwolny napisał:
    Witam,

Subwoofer SUB-TS11 z zestawu HKTS 11bq wydaje regularne huki co 2 sekundy po włączeniu zasilania. Załączam film przedstawiający problem.

Sprzęt podłączony jest jednym chinchem do amplitunera HK AVR155. Jak można zaobserwować na filmie, huki (na filmie brzmią bardziej jak stuki) występują nawet kiedy kabel sygnałowy jest odłączony. Dodatkowo podczas huku, pomarańczowa dioda "standby" zapala się na chwilę na biało sygnalizując włączenie, po czym znowu gaśnie na pomarańczowo.
    Czy któryś z forumowiczów orientuje się, w czym może być problem i czy można to łatwo naprawić nie odsyłając subwoofera do autoryzowanego serwisu w Katowicach?
    Mieszkam we Wrocławiu więc jeżeli jakiś elektronik mógłby to naprawić u mnie na miejscu, to zapraszam.

Patrzyłem już na podobny wątek
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2188176.html
    niestety nie jestem elektronikiem, więc schematy niewiele mi mówią. Nie podano też co było przyczyną tych stuków i na czym polegała naprawa.

Pozdrawiam

Witam,

Mam podobny problem, czy udalo sie Panu naprawic ten subwoofer?

Pozdrawiam
    Maciej
  • Poziom 8  
    Początkowo subwoofer sam się "naprawił", ale po roku usterka ponownie się pojawiła. Wtedy oddałem go do serwisu, który naprawił go za jakieś 100,- PLN. Niestety nie wiem co dokładnie mu dolegało. Być może tak jak poprzednik napisał uszkodzone były stopnie mocy.

Tutaj serwis z którego ja korzystałem we Wrocławiu: http://www.serwis-zurt.pl/

Pozdrawiam
  • Poziom 14  
    Odświeżę nieco temat.

Stałem się posiadaczem takiego suba jak w temacie. Poprzedni właściciel twierdzi, że wszystko działa ale się grzeje po jakiejś godzinie. Przeszukałem internet i natrafiłem na tematy związane z uszkadzaniem się 2 kondensatorów bipolarnych 10uF na 100V na wyjściu wzmacniacza klasy D - u mnie nie mają wybrzuszeń na razie.
    https://www.youtube.com/watch?v=TeGe2VR4UdM
    W związku z powyższym pomyślałem, że wymienię te kondensatory na lepsze, żeby uniknąć problemów w przyszłości i teraz pytanie:
    Jakie kondensatory zastosować?

- bipolarne dobrej firmy
    -MKT 10uF/100V - te bym myślę upchął - ku tym bym się skłaniał
    -MKP 10uF - ten najdroższy, i największy może być problem z miejscem
    -a może zwiększyć pojemność?

w załączniku serwice manual - schemat wzmacniacza na ostatniej stronie, kondensatory C16, C17