Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LG LED 42LS570S - Podlączenie do zewnętrznych głośników

14 Lip 2012 15:01 1921 2
  • Poziom 9  
    Witam.

Zanim przymierzyłem się do napisania tej wiadomości, przeszukałem całe forum pod kątem mojego problemu i zgodnie z uzyskanymi informacjami kupiłem parę rzeczy i spróbowałem je podłączyć. Niestety nie rozwiązało to całkowicie moich problemów:

Chcę podłączyć telewizor LG LED 42LS570S do wieży stereo. Wieża ma tylko wejście AUX (chinch).
    Używam dekodera cyfrowego polsatu, który posiada wyjście Euro. Rozdzieliłem to wyjście na dwa Euro - jeden poszedł do telewizora, a drugi za pomocą przejściówki (Euro - 2xRCA) podłączyłem do wyjścia AUX w wieży. Dzięki temu mogę oglądać telewizję za pomocą głośników zewnętrznych. Super.

Nie mogę jednak w ten sposób oglądać filmów, które odtwarzam za pomocą usb podłączanego do telewizora. Zgodnie z informacjami przeczytanymi na forum zrobiłem następująco:

Jedyne złącze Euro w telewizorze jest In/Out. Rozdzieliłem to na dwa Euro, z czego jeden poszedł do dekodera a drugi (za pomocą przejściówki Euro - 2xRca) do wieży. Przejściówka ma przełącznik Input/Output. Efekt? Żaden. Tzn. jest telewizja, ale nie ma dźwięku.

Ktoś pomoże? Skończyły mi się pomysły. W instrukcji telewizora nic na ten temat nie ma...
  • Poziom 27  
    Witam. Przewód euro - chincz powinien mieć wyprowadzone przewody z końcówek w euro z tych nóżek: 1,2,3,6 i 4 , która jest masą dla nich. Proszę sprawdzić, czy pod te końcówki są podłączone przewody chincz. Pozdrawiam.
  • Poziom 9  
    Witam.

Dziękuję za odpowiedź.

Z nóżek 1 i 3 (tzn. z wyjścia audio) kable idą do chincza. Nie idą bezpośrednio, ale poprzez przełącznik. Masa z nożki 4 jest podłączona.

Nóżki 2 i 6 są także podłączone, ale skoro chcę puścić dźwięk od złącza euro do chincza (czyli od telewizora do głośników zewnętrznych) to nie są używane gdy przełącznik jest ustawiony w innej pozycji.