Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Opel Astra 2 x17dtl - zgasł w czasie jazdy, nie odpala

elek1 14 Jul 2012 15:45 7747 6
Tespol
 • #1
  elek1
  Level 12  
  Witam
  Auto podczas jazdy zgasło i teraz nie daje sie uruchomić. Rozrusznik kręci. Po poluzowaniu nakrętki na wężyku wychodzącym z pompy w stronę wtryskiwacza i kręceniu rozrusznikiem - paliwo nie leci, czyli pompa nie daje paliwa (auto zatankowane do pełna, paliwo w filtrze paliwa jest).
  Z tego co wyczytałem w książce, na pompie jest elektrozawór, który służy do gaszenia silnika. Po przekręceniu kluczyka w stacyjce podejrzewam że tenże elektrozawór powinien "cyknąć" (odblokować podawanie paliwa na wtryski) ale u mnie tego nie słychać i po jego dotknięciu też nie czuć żeby się otwierał. Podejrzewam że to jest przyczyną moich problemów. Pytanie brzmi: co steruje jego pracą (jakiś sterownik, immobiliser)?

  A może powienienem szukać rozwiązania problemu w innym kierunku?
  Każda podpowiedź jest dla mnie istotna, proszę o porady.
  Jeszcze jedno: nie mam interfejsu do podpięcia pod komputer, a auto jest unieruchomione więc na razie nie mogę sprawdzić czy komp nie zapisał jakichs błędów.
 • Tespol
 • #2
  rob4028
  Level 25  
  Masz go na wierzchu?(ten elektrozawór)?
 • Tespol
 • #4
  elek1
  Level 12  
  Pompa ma symbol VP-29.
  Zaworu nie mam na wierzchu. Na pompie, pomiędzy rurkami doprowadzającymi paliwo do wtrysków jest taka metalowa kopułka i wydawało mi się, że to jest ten zawór, tym bardziej, że ida tam dwa kable. Niestety kopułka nie posiada wlasnych śrub, ale jest jakby wkręcona w korpus pompy.

  Quote:
  uszkodzony sterownik pompy wtryskowej i możliwe zatarcie zaworu nastawnika dawki


  Czy jakimiś domowymi sposobami mogę we własnym zakresie potwierdzic diagnozę? Chodzi o to żeby mnie jakiś mechanik nie naciągnął na koszty, które podejrzewam mogą być spore.
  Jak przykładowo zachowa się auto w przypadku zablokowania przez immobiliser? Czy objawy nie będa identyczne?
  A może ma ktoś jakiś schemat ideowy tej pompy?
 • #5
  TomLib
  Level 19  
  immo (fabryczne przynajmniej) nie zgasi auta podczas jazdy to RAZ. A DWA to pulsujacy check przy problemach z immo w oplu.

  Oczywiście że można, wstepna diagnostyka, podglad obrotów wałka pompy, oscyloskop, amperomierz, woltomierz... a dla obeznanego w temacie otwarta maska i w porzadku sluch...
 • #6
  elek1
  Level 12  
  Check nie pulsuje, w takim razie immo wykluczam

  Trochę wiedzy technicznej i elektronicznej posiadam, ale w tym przypadku nie wiem gdzie i jakie wartości powinny być. Proszę więc o konkrety gdzie i co pomierzyć. Miernik posiadam, oscyloskopu niestety nie.

  Jak sie okazało rację miał niuniu36 oraz gori92. Uszkodzony był sterownik pompy wtryskowej. Sterownik został wysłany do naprawy do firmy OMEGA w Sandomierzu. Dzisiaj otrzymałem naprawiony sterownik, który zamontowałem i astra odpaliła.
  Bardzo dziekuję koledze niuniu36, ktory to przez telefon pomógł mi sprawdzić pozostałe podejrzane podzespoły.
 • Helpful post
  #7
  gori92
  Level 13  
  Masz problem ze sterownikiem pompy wtryskowej-regeneracja,naprawa.