Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Diora Tosca 303 - Skan panelu przedniego

14 Lip 2012 15:48 3197 8
  • Poziom 12  
    Witam regeneruję ostatnimi czasy amplituner Diora Tosca 303.
    Panel przedni jednym słowem masakra.
    Szukam jakiegoś skanu grafiki czy czegoś podobnego co mógł bym wydrukować na folii i przykleić.

Gdyby ktoś miał takie coś lub miał możliwość zeskanowania mi tego panelu to był bym wdzięczny.

pozdrawiam
  • Poziom 17  
    Jaki jest potrzebny, srebrny czy czarny kolor obudowy?
  • Poziom 12  
    Witam gdyby była możliwość to poprosił bym o oba gdyż jeszcze nie zdecydowałem na jaki kolor pomaluję. dziękuję za zainteresowanie i pozdrawiam

• Poziom 30  
    Jeden mam czarny, a drugi też czarny "ELTA 2700" ;)
    Ogólnie to miałbym zwłoki jednej Toski, jak by się przydały ;)
  • Poziom 12  
    Witam prosił bym o egzemplarz z ramkami i bez kolory nie ważne pomaluje sobie w photoshopie. A rozdzielczosc no jaka będzie taka będzie wszystko się poprawi byle wymiary się zgadzały. A jak się nie zmiesci to można te połówki osobno zeskanowac coś wymyśle:-) pozdrawiam
  • Poziom 12  
    Witam dziękuję za pamięć i czekam na skany pozdrawiam.
  • Poziom 9  
    Temat jest dość stary, ale pewnie wiele osób go odnajduje w poszukiwaniu skanów czy wzorów liternictwa z przedniego panela amplitunera Tosca 303. Sporą popularnością wszak cieszy się sprzęt audio z lat 80. XX w., którego regeneracji i przywracania im dawnej świetności podejmują się dziś ludzie.

Ja mam swoją Tosce z 1986 r. Po latach leżakowania w domowej graciarni postanowiłem ją odrestaurować. Jednym z trudniejszych problemów jest odtworzenie oryginalnych napisów. Sporo na ten temat czytałem - spróbuję dwie metody - albo kalkomania modelarska, albo sitodruk. Do jednego i drugiego (a także do wspominanego na forum elki termotransferu czy nawet grawerowania laserowego) potrzeba komputerowego wzoru napisów z tego panelu. Swego posta piszę właśnie tutaj, ponieważ tu znalazłem prawie dobrze zrobione zdjęcie panelu. Nigdzie natomiast nie dotarłem do skanu napisów. Postanowiłem po niewielkich poprawkach zdjęcia zamieszczonego przez kolegę pioteraAosa zrobić wzór tych napisów. :-)

Swą pracą mogę podzielić się z kimś, kto podczas regeneracji Toski będzie chciał wykonać nowe napisy. Zamieszczam jako załącznik plik CDR, w którym na kilku stronach mamy zdjęcie panelu, a następnie rysunek panelu z napisami i otworami oraz same napisy. Udało mi się dobrać czcionkę odpowiadającą oryginałowi w 99,9%. Wszystkie napisy są zamienione na krzywe (pracujący co nie co z grafika komputerową będą wiedzieli co to znaczy, a inni niech przyjmą, że dzięki temu nie rozjedzie się im rysunek w sytuacji, gdy na swoim kompie nie będą mieli zainstalowanego tego samego rodzaju fontów). Dla tych, którzy nie dysponują Corelem zrobiłem dodatkowo rysunki w formacie PNG. Robiłem je w skali 1:1, a więc na drukarce o formacie A4 trzeba drukować w kawałkach i montować w całość.

Życzę powodzenia wszystkim odnawiającym stare Toski! :-)