Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

B&S 3,5 classic - kosiarka straciła moc

14 Lip 2012 20:45 5550 3
  • Poziom 10  
    Witam

Sezon koszenia trawy kwitnie a kosiarka odmówiła pracy. Proszę o pomoc w zlokalizowaniu usterki. Kosiarka działa pięknie - kosiła właściwie wszystko, łącznie z chwastami do 40 cm bez zająknięcia. Z minuty na minute (w trakcie koszenia) silnik zgasł i po uruchomieniu już nie było tak samo - bardzo duża strata mocy. wyczyściłem gaźniki, filtr powietrza i dalej nie kosi. Przy próbie przejechania po bardzo małej trawie silnik się dusi i gaśnie. Membranę wymieniałem rok temu. Dodam, że kosiarka pali bez problemu i obroty są równe. Raczej nie dymi.
    Proszę o pomoc w zlokalizowaniu usterki - bo lepszej kosiarki nigdy nie miałem.

pozdrawiam.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Pomocny post
    Poziom 27  
    Sprawdź połączenie kolektor ssący i cylinder, mogło się poluzować lub uszkodziła się uszczelka. Połączenie gaźnik kolektor ssący jest na o ringu, sprawdzałeś w jakim jest on stanie? Może być już owalnie wytarty, tak samo rurka na połączeniu z gaźnikiem. Przy czyszczeniu gaźnika wyjmowałeś rurkę z sitkiem ? Tam lubi zrobić się zator. Dysza główna pod sitkiem w kształcie naparstka równiej da się wyjąć podważając ją do góry, dokładnie ją o dmuchaj sprężonym powietrzem. Membranę powinieneś zmienić choćby z tego względu że nie powinno się składać kilka razy na tej samej uszczelce.
    Filtr powietrza nie jest zalany olejem? Jeśli jest, wypierz go.
    Jakieś uderzenia nożem? Przy lekkim uderzeniu mogło ściąć klin koła wentylatora i kosiarka również straci moc.
    Jest też możliwość uszkodzenia fajki świecy, te z metalową obudową są nie najlepsze i potrafią dostać przebicia.
  • Poziom 10  
    Witam

Problemem był zerwany klin. Po wymianie klina kosiarka śmiga jak nowa.

Bardzo dziękuje wszystkim za pomoc w rozwiązaniu problemu.

pozdrawiam
    narybek123