Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.
itemscope itemtype="https://schema.org/QAPage"

Komputer nie uruchamia się, Bios nie zgłasza się

Sebaaa34 14 Lip 2012 21:54 6427 12
  • Komputer nie uruchamia się, Bios nie zgłasza się

Poziom 7  

Doradźcie bo brak pomysłów. Komputer często się resetuje, po czym nie można go uruchomić - po włączeniu zasilania wentylatory uruchamiają się, DVD robi charakterystyczny klik, a BIOS się nie zgłasza, i tak w kółko - DVD klik, wentylatory działają a biosu brak. Czasem raczy się uruchomić, nawet działa cały dzień bez problemów, a czasem kilka resetów, a nawet problem z BIOSEM.
    Baterie Biosu wymieniłem na inną, reset ustawień Biosu robiłem, napęcia na zasilaczu mierzyłem, wyglądają na sprawne, karty i styki wyciągałem i czyściłem, nie wiem jak mógłbym sprawdzić płytę lub procesor.

Konfiguracja:
    Płyta - Asus M4A78T-E
    Procesor - AMD X4 P2 965
    Zasilacz - Be Quiet E7 - 700 W
    Pamięć - Patriot DDR3 1600

0 12
    Poziom 17  

Sprawdź kości Ram czy są sprawne i kondycję kondensatorów na płycie głównej.

0
    Poziom 7  

Kondensatory wyglądają wizualnie na sprawne, a gdy wyciągnąłem kości pamięci to wtedy Bios raczył zgłosić beeperem ich brak, chyba że można je sprawdzić w jakiś inny sposób

-1
    Użytkownik usunął konto  
    Poziom 39  

Diagnostyka dysku jednak byłaby przydatna.
    Tutaj w przystępny sposób wyjaśniona jest instalacja tego programu do diagnostyki dysku i jego zastosowanie.
    Link
    Edit.
    Podaj resztę konfiguracji komputera oraz jaki masz system operacyjny (ile bit, Service Pack).

0
    Poziom 7  

Dziękuję za oddzew.

Do 'perlit' system operacyjny - windows 7 64 bit (aktualizowany)
    karta graficzna - MSI R5850
    dysk twardy - WD Green Power 1 TB
    Co do dysku twardego to w tym roku był wymieniany w ramach gwarancji na nowy, na razie nie wykazuje jakiś problemów. Po drugie, wydaje mi się że gdy nawet sam bios się już nie zgłasza to dysk twardy nie ma nic do tego.

Do 'Longviel' dziś sprubuję potestować pamięć, ponieważ rano komputer raczył zadziałać, oczywiście po załadowaniu systemu zdążył się powiesić, ale po resecie działa. To jest wkurzające, ten brak konsekwencji - czasem działa bez zarzutu, czasem podczas włączenia gry samoczynny reset po 3 - 3 minutach, po 2 - 3 samoczynnych resetach zaczyna działać normalinie przez czały dzień, a czasem tak jak wczoraj nawet Bios się niechce zgłosić i nie pomagają na to żadne wyłączania z prądu, wyjmowanie bateri itp. Dlatego nie mam pomysłu co go może boleć - gdybym miał możliwość poprzekładać co nieco do drugiego kompa, to bym w końcu doszedł co go boli, a tak zgadywanka.

Pozdrawiam

0
    Poziom 39  

Podaj dane dot. kości pamięci.
    Najlepiej użyj programu CPU-Z i załącz na forum jako obrazki zakładki Memory oraz SPD (dla każdego obsadzonego slotu) z tego programu.
    Jeśli masz więcej niż jedną kość, wypróbuj działanie komputera na jednej sztuce pamięci.

0
    Poziom 7  

Komputer nie uruchamia się, Bios nie zgłasza się Komputer nie uruchamia się, Bios nie zgłasza się Komputer nie uruchamia się, Bios nie zgłasza się

0
    Poziom 39  

Ustawienia są prawidłowe.
    A co ze sprawdzeniem pamięci Memtestem?
    Wypróbowałeś pracę komputera z jedną kością pamięci (z każdą osobno)?
    Przełóż kości pamięci do tych drugiej pary slotów.
    Sprawdź czy wszystkie wtyczki oraz pamięci są zamontowane stabilnie w swoich gniazdach.
    Wykonaj clear CMOS (rest BIOSu) lub wprowadź domyślne ustawienia BIOSu.

0
    Poziom 7  

Wczoraj sprawdzałem kości pamięci Memtestem przez 90 minut i nie wykazał żadnych błędów, reset Biosu przeprowadzałem już wcześniej kilkukrotnie - bez rezultatów, wtyczki i te sprawy od tego - zaczynałem.
    Kości do innych slotów jeszcze nie przekładałem, choć z drugiej strony skoro memtest nie wykazał żadnych błędów - czy ma to sens?

Trochę mi zajeło sprawdzanie pamięci bo remont w domu, a żeby tego było mało to od niedzieli jeszcze problem z dostępem do internetu (awaria)

Pozdrawiam

0
    Poziom 39  

Podaj w jakich okolicznościach następuje reset komputera: normalna praca z niewielkim obciążeniem, gry, internet, inne aplikacje.
    Jaki masz program antywirusowy oraz jakie programy?
    Jakie dodatkowe urządzenia masz podłączone do komputera: napęd optyczny, karty sieciowe, dodatkowe urządzenia USB.
    Od kiedy zaczęły występować te problemy: po zainstalowaniu jakiegoś programu, nowych sterowników, itp.
    Użyj programu OCCT.
    Załącz skreen z programu przy braku aktywności (IDLE), a następnie zaznacz w oknie programu zakładkę CPU:OCCT i włącz program na 1 godzinę przez wciśnięcie przycisku ON. Wykonaj skreen programu po 20 minutach i załącz go na forum.Załącz następnie wykresy z tego programu. Jeśli komputer wyłączy się wcześniej, to wykresy również zostaną utworzone przez ten program.
    Edit.
    Wykresy będą zapisane w folderze Moje dokumenty\OCCT.
    U mnie jest to w C:\Documents and Settings\Administrator\Moje dokumenty\OCCT

0
    Poziom 7  

Okoliczności resetu - w tym problem, że brak jakiejkolwiek reguły, czasami po załadowaniu systemu, w grach - Modern Worfe włączam grę zaczynam grać, do minuty reset, uruchamiam powtórnie, czasem następny reset a czasem można grać już cały dzień, czasami coś robisz np. przeglądasz internet - po półgodzine reset, a czasem jest tak, że po resecie nawet Bios się nie chce zgłosić i nic nie pomaga, a np. tak jak w zeszłym tygodniu następnego dnia włączam i działa jakby nigdy nic z jednym tylko resetem.
    Kiedyś, przed reinstalacją systemu, była taka przypadłość, że po włożeniu pendraiwa system się powieszał, po resecie już wszystko działało bez zarzutów.

Program antywirusowy - różne, korzystam z darmowych 3 - miesięcznych wersji - obecnie MicroTrend, wcześnie Norton, Kasperski itd. Pozostałe programy, dosyć standartowe - Office 2010, Steam, Opera, Aimp, Ashampoo, AQQ itp

Dodatkowe urządzenia - bezprzewodowa klawiatura i mysz, karta dźwiękowa, nagrywarka NEC i tyle

Programem postaram się przetestować w najbliższym czasie, mało czasu i brak internetu, dzięki za pomoc i zaangażowanie.

Pozdrawiam

0