Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Szkolenia SEP
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kuchenka gazowo-elektryczna a instalacja.

zielono_mi 14 Lip 2012 22:06 1959 6
  • #1 14 Lip 2012 22:06
    zielono_mi
    Poziom 7  

Mam takie pytanie, ponieważ nie znam się na tym i nie mam pojęcia o co chodzi.
    Od pewnego czasu coś poluzowało mi się (chyba) w jednym gniazdku w kuchni, gdyż kiedy wkładałam wtyczkę od czajnika do kontaktu lodówka (stara) włączała agregat nagle, lub zegar w piekarniku zmieniał godzinę, i ikonka migała jakby chciało się ustawić inną ( nie pamiętam tylko czy była to godzina 12 czyli standardowe ustawienie czy jakaś inna).
    W każdym razie gniazdka tego lekko naderwanego na razie nie używam. Chodzi tylko to do którego podłączony jest przedłużacz a do niego lodówka i kuchenna.
    Dzisiaj nic nie robiłam przy kontakcie a zegar znów sam zmienił godzinę i migała ikonka zegara :/ nie mam pojęcia o co chodzi, czy to zegar jest popsuty czy to przez lodówkę.
    Dodam, że instalacja jest aluminiowa jeżeli to ma znaczenie.

0 6
  • Szkolenia SEP
  • #2 14 Lip 2012 22:11
    elpapiotr
    Specjalista elektryk

To przez :
    - luźny styk gniazdo-wtyczka
    - luźny styk gniazdo-przewód
    - luźny styk np. w puszce.
    Generalnie potrzebny mały przegląd instalacji.

0
  • Szkolenia SEP
  • #3 14 Lip 2012 22:13
    zbich70
    Specjalista elektryk

zielono_mi napisał:
    nie znam się na tym i nie mam pojęcia o co chodzi.

Zatem najlepsze rozwiązanie to zaproszenie osoby, która będzie się znać i wiedzieć o co chodzi. Podpowiem - elektryka.

0
  • #4 14 Lip 2012 22:16
    zielono_mi
    Poziom 7  

Czyli mam rozumieć, że to nie jest nic z piekarnikiem, tylko jednak coś z przewodami w gniazdku.?
    Tylko dlaczego to się dzieje nie ciągle nie po kilka razy, nie codziennie tylko raz na jakiś czas..?

0
  • #5 14 Lip 2012 22:33
    zbich70
    Specjalista elektryk

zielono_mi napisał:
    Tylko dlaczego to się dzieje nie ciągle nie po kilka razy, nie codziennie tylko raz na jakiś czas..?

Okres też masz kilka dni w miesiącu. Z instalacją może być podobnie.
    Sorry :D
    A poważnie - napisałem wcześniej żebyś wezwała elektryka. Nikt nie jest jasnowidzem żeby doradzić przez forum.
    Moderowany przez kkas12:

Jeszcze raz taka prostacka uwaga a blokada pisania pewna na 100%.

0
  • #6 15 Lip 2012 06:09
    piter244
    Poziom 23  

Nie martw się, wszystko z czasem przyjdzie. W związku ze złym stykiem, np upalonym przewodem który tylko dotyka zacisku w gniazdku od mikro drgań budynku masz małe przerwy w dostawie prądu. Na razie raz w miesiącu a później będzie tylko częściej. Zaproś elektryka.

0
  • #7 15 Lip 2012 22:03
    brodacz57
    Poziom 11  

Po pierwsze nigdy nie powinno łączyć się za pomocą przedłużacza, na stałe, takich urządzeń jak lodówka, kuchenka, czajnik elektryczny itp. Druga sprawa. Jeśli gniazdko podłączone jest do instalacji aluminiowej to zagrożenie jest jeszcze większe.
    Należy niezwłocznie dokonać przeglądu instalacji przez uprawnioną osobę i wykonać dodatkowe gniazdka zapewniające stałe podłączenie urządzeń wymienionych powyżej.
    Przy pracującej lodówce pożar spowodowany przegrzaniem instalacji lub przedłużacza może nastąpić w nocy lub pod nieobecnoćć w domu i nieszczęście gotowe.

0