Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Połączenie starego telewizora OTAKE z tunerem DVB-T

mosticzci 14 Lip 2012 22:38 4204 7
  • #1 14 Lip 2012 22:38
    mosticzci
    Poziom 2  

Witam , mam taki problem
    posiadam stary telewizor OTAKE, który posiada jedynie dwa gniazda
    1)antenowe
    2)headphones

posiadam rowniez tuner do odbioru telewizji cyfrowej naziemnej, ktory ma zlacze EURO,
    pytam wiec czy da sie to polaczyc
    rozumiem, ze przejsciowka typu czincz euro na nic mi sie nie zda bo telewizor nie ma wyjscia video. jest bardzo stary,
    jest jakis inny sposob? czy na nim nie odbiore sygnalu cyfrowego
    pozdrawiam

Zgodnie z regulaminem naszego forum należy dbać o szacunek dla języka polskiego w swoich wypowiedziach. Przypominam również o punkcie 3.3 regulaminu. /Olek II/

0 7
  • #2 14 Lip 2012 22:45
    BILGO
    Poziom 38  

Nie ma takiej opcji żeby to podłączyć, proponuję dać sobie spokój z tym OTAKE, teraz za grosze kupi zwykły telewizor ze złączem SCART.

0
  • #3 14 Lip 2012 22:49
    leszekpo59
    Poziom 26  

mosticzci napisał:
    Witam , mam taki problem
    posiadam stary telewizor OTAKE, który posiada jedynie dwa gniazda
    1)antenowe
    2)headphones

Witam. Myślę, że jest to wykonalne, ale trzeba troszkę pokombinować. W czy rzecz? Wyjście z tunera do TV naziemnej posiada oprócz wyjścia HDMI ( które akurat do tego TV jest nie przydatne ), na pewno eurozłącze albo chincze. Można poprzez zewnętrzny modulator uzyskać sygnał, który można wprowadzić do OTAKE poprzez gniazdo antenowe. Do tego celu proszę wykorzystać wyjście z dekodera ( euro lub chincz ), podłączyć pod modulator i poprzez wejście antenowe podłączyć do TV. Sam modulator oczywiście należy nabyć osobno. Oczywiście jest jeszcze możliwość wykorzystania np starego magnetowidu, jako, że one mają wbudowane takie modulatory. Jednak, jakie wybierzesz rozwiązanie, zależy tylko od Ciebie.

0
  • #4 14 Lip 2012 23:10
    mosticzci
    Poziom 2  

no rozumiem, ale jak wtedy połącze modulator z tunerem dvb-t to antena zostanie poza obwodem
    ona (zasilona bezposrednio z gniazdka) idzie tylko do telewizora, więc jak to połączyć
    na innym telewizorze antene podpinalem pod wlaśnie ten dekoder bo posiada on również wyjście antenowe.
    nie wiem czy dobrze rozumiem, ale potrzebowałbym coś co przeniesie sygnał z modulatora do telewizora i nie wiem czy miałaby być to antena ( ponieważ użyłbym ją wcześniej)

0
  • #5 14 Lip 2012 23:33
    leszekpo59
    Poziom 26  

Witam. Spróbuje bardziej szczegółowo to wyjaśnić. Antenę podłączasz do dekodera DVB-T. Do tego samego dekodera podłączasz modulator ( np poprzez przewód euro-euro). Teraz z modulatora do TV wchodzisz poprzez wejście antenowe. W TV ustawiasz na kanał, który masz na wyjściu z modulatora i sygnał z dekodera powinien pojawić się na TV. Zmianę programów dokonujesz pilotem od dekodera. Powodzenia.

0
  • #6 14 Lip 2012 23:53
    mosticzci
    Poziom 2  

teraz bardziej zrozumialem
    dzięki, już wiem o co chodzi
    a powiedz, za modulator coś jeszcze może robić oprócz magnetowidu?

bo chyba zakup typowego modulatora to biznes drogi, nieopłacalny w tym wypadku

0
  • #8 15 Lip 2012 00:21
    leszekpo59
    Poziom 26  

Witam ponownie. Sam modulator, to kasa na znanym portalu, do 50 zł z przesyłką. Czy coś może jeszcze zastąpić modulator niż magnetowid, to nie wiem, bo zanim sam kupiłem modulator, to właśnie poprzez magnetowid korzystałem. Jednak, jak wcześniej ktoś wspomniał, czy nie będzie taniej kupić jakiś TV z eurozłączem i bez modulatora podłączyć dekoder DVB-T. Ale oczywiście, ostateczna decyzja należy do Ciebie.

0