Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak podlaczyc router Airlive N-Power do neostrady

15 Lip 2012 00:40 3266 5
  • Poziom 7  
    Witam !.Mam do kolegow pytanie jak polaczyc router airlive N-power do sieci neostrada.Problem moj polega na tym ze gniazdo WAN do ktorego ma byc podlaczona siec jest wiekszych rozmiarow niz gniazdo typowego routera np.Linksys WAG200G, ktory posiadam jest ono mniejsze i moge tam bez problemu podlaczyc typowa wtyczke telefoniczna. Probowalem podlaczyc router Linksys do sieci typowa wtyczka a nastepnie wyjsc z tego routera szeroka wtyczka Ethernet i podlaczyc do wejscia Wan w routerze Airlive .Wtedy mialbym zalatwiony problem z roznymi gniazdami w omawianych urzadzeniach.Nie wiem tylko jak skonfigurowac te dwa routery.Czy pierwszy router mam zalogowac do neostrady czy drugi.Czy pierwszy ustawic jak bridge a drugi zalogowac do neostady czy moze jakos inaczej.a moze jest inny sposob na podlaczenie Aillive'a do systemu w domu aby zwiekszyc zasieg bezprzewodowego internetu w domu.Za kazda pomoc z gory dziekuje. Pozdrawiam!
  • Poziom 35  
    Airlive N.Power posiada port WAN na RJ-45.
    Neostrada dostarczana jest za pomocą kabla telefonicznego RJ-11.
    Co za tym idzie twój N.Power nie nadaje się jako router do Neostrady.

Jeżeli chcesz nadal korzystać z Neostrady to musisz dokupić jedynie jakiś modem ADSL z portem RJ-45, który później pociągniesz do Airlive.
  • Moderator - Sieci, Internet
    Jacenzal napisał:
    Czy pierwszy ustawic jak bridge a drugi zalogowac do neostady

To będzie najlepsze rozwiązanie WAG200g do linii telefonicznej jako bridge a N.Power konfiguracja WAN-a jako PPPoE i tam wpisujesz dane (login i hasło) od neostrady.
  • Poziom 7  
    Wlasnie ze probuje tak zrobic jak mi Kolega radzi ale jakos nie moge uzyskac na koncu tego lancucha dwoch routerow czyli na airlive sygnalu neostrady i w tym jest problem.Airlive jako taki rozsiewa sygnal wifi prawidlowo lecz nie ma nim neostrady.Caly czas jest ona tylko na Linksysie WAG 200G.Moze jakies glebsze porady z Panstwa strony Pozdrawiam!
  • Moderator - Sieci, Internet
    Jacenzal napisał:
    Caly czas jest ona tylko na Linksysie WAG 200G

Przy ustawieniu w bridge-u na WAG200 nie może być na nim dostępu do internetu, więc nadal masz konfigurację PPPoA/PPPoE na Linksysie. Musisz się zdecydować co wybierasz, Bridge na WAG200G i konfiguracja połączenia na N.Power lub konfiguracja PPPoA/PPPoE na WAG200 i użycie N.Power jako Access pointa.
  • Poziom 7  
    Dziekuje za pomoc ale juz sobie poradzilem.wina lezala po stronie zlej konfiguracji obu routerow.