Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki regulator temperatury do nagrzewnicy?

15 Lip 2012 12:09 1289 2
  • Poziom 2  
    Witajcie,

w pracy zepsuł się regulator temperatury w nagrzewnicy(nie pamiętam jej specyfikacji, skupiłem się tylko na regulatorze). Temperatura regulowana jest za pomocą pokrętła. Problem polega na tym, że chciałem kupić identyczny regulator temperatury, lecz jest to chyba jakaś chińska produkcja, której nie sposób dostać w Polsce. Teraz pytanie brzmi czy ktoś wie czy można w takiej nagrzewnicy zamontować coś w zastępstwie, jeśli ten, który jest pierwotnie, jest nieosiągalny.

Na zdjęciu możecie zobaczyć dane dotyczące tegoż regulatora.

http://i.minus.com/1342357516/C_vmF3XhI5txIaRWIsG0Ug/ixbc6hNBLNnR2.jpg

Jest jeszcze inny aspekt. Po wykonaniu podstawowych pomiarów okazało się, że przy kręceniu pokrętłem, nie zmienia się rezystancja z układu. Czy w takim przypadku wystarczy rozebrać regulator i wymienić tam potencjometr?

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc
  • Poziom 11  
    Lepiej byłoby Gdybyś podał jeszcze jaki typ nagrzewnicy to jest i w jakich temperaturach pracuje.

Do tego regulatora dochodzi jakaś sonda? Bo wydaje mi się że jest to zwykły termostat.
  • Poziom 2  
    Co do sondy to nie sprawdziłem, ponieważ nagrzewnica złożona została z powrotem, a ograniczony czas uniemożliwia mi jej ponowne rozbieranie.

Jest to nagrzewnica firmy Powermat, model EL22.
    Dane:
    Zasilanie:400 V
    Zakres temperatur:5-35 stopni
    Wydatek ciepła: 22 kW
    Przepływ powietrza: 2200 m^3/h

Pozdrawiam