Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

golf 3 94r. Diesel - Swiatła dzienne nie chcą gasnąc

15 Lip 2012 12:51 1345 4
  • Poziom 9  
    Witam kupiłem sobie światła dzienne z funkcja świateł pozycyjnych. Chćę odłączyć tą funkcję świateł pozycyjnych i mieć same dzienne jak to zrobić ?Bo teraz Ledy palą się nawet na światłach mijania tyle że mniejszą mocą. Podłaczone wszystko według schematu jest. Z lampek wychodzą trzy kable czarny masa biały plus po stacyjce i żółty plus od swiateł pozycyjnych...
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Ten zestaw jest tak skonstruowany. Nie zmienisz tego. Ale można go przerobić. Musisz zrezygnować z funkcji wygaszania, czyli podawania plusa ze świateł pozycyjnych, a zrealizować całkowite odcinanie zasilania, co zgasi ci te lampki. Schemat znajdziesz na forum.
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 9  
    Błażej napisał:
    Ten zestaw jest tak skonstruowany. Nie zmienisz tego. Ale można go przerobić. Musisz zrezygnować z funkcji wygaszania, czyli podawania plusa ze świateł pozycyjnych, a zrealizować całkowite odcinanie zasilania, co zgasi ci te lampki. Schemat znajdziesz na forum.
    Ale czy mogę tak narazie jedzić bo mam chomologację na te i na te? Przerobić to znaczy że trzeba w lampach cos grzebać?
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    marcino8704 napisał:
    Przerobić to znaczy że trzeba w lampach cos grzebać?

Nie. Założyć zewnętrzny "układ" odcinający zasilanie na nie. Raptem jeden przekaźnik. I to niewielki. Woź instrukcję i homologację do nich ze sobą na wypadek jakiejś kontroli. Niemniej nie wydaje mi się, by to było dopuszczalne działanie.
  • Poziom 9  
    Błażej napisał:
    marcino8704 napisał:
    Przerobić to znaczy że trzeba w lampach cos grzebać?

Nie. Założyć zewnętrzny "układ" odcinający zasilanie na nie. Raptem jeden przekaźnik. I to niewielki. Woź instrukcję i homologację do nich ze sobą na wypadek jakiejś kontroli. Niemniej nie wydaje mi się, by to było dopuszczalne działanie.
    to znaczy chomologacja jest na lampach i na podełku schemat też jest na opakowaniu.Mozesz mi podpowiedzieć jak ten przekaznik wpiąć w który kabel ?

Moderowany przez Błażej:

Chwilę wcześniej zaznaczyłem błędy. Nie dało do myślenia? A schemat jest na forum. Tutaj:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/search.php