Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie głośników do kompa.

nathard 15 Lip 2012 13:59 1404 8
  • #1 15 Lip 2012 13:59
    nathard
    Poziom 7  

Witam. Kilka dni temu w domu padł odtwarzacz DvD marki LG. Sam odtwarzacz, zestaw głośników 5.1 działa nadal. Moje pytanie brzmi czy i w jaki sposób można podłączyć ten zestaw do tv i komputera (najlepiej jednocześnie) aby wszystko działało? Chodzi mi o sam dźwięk, odtwarzacza i tak praktycznie nikt nie używał więc nie ma sensu go naprawiać.
    Moja wiedza w tym zakresie jest na poziomie kostek, ale wiem tylko tyle że bez zakupu amplitunera lub wzmacniacza się nie obejdzie. Kolejnym problemem jest fakt że głośniki z odtwarzaczem podłączone były za pomocą kabla z wystającymi drutami i zaciskami w głośnikach i odtwarzaczu. (Swoją drogą wie ktoś czy ma to jakieś fachowe określenie?). Pytanie moje brzmi czy idzie te zaciski przerobić na wyjście cinch (lub jack, sam nie wiem już) czy po prostu są sprzedawane amplitunery/wzmacniacze jeszcze z takimi zaciskami zamiast portów?

Jeśli ktoś się w takim sprzęcie orientuje to może coś poleci?
    Głośniki satelitarne mają moc maksymalną 140W (4 Ohmy) a subwoofer Moc 300W (3 Ohmy).

Pozdrawiam.

0 8
  • #2 15 Lip 2012 14:33
    JCK
    Poziom 25  

nathard napisał:
    Głośniki satelitarne mają moc maksymalną 140W (4 Ohmy) a subwoofer Moc 300W (3 Ohmy).

Te moce to jakieś kosmiczne, raczej bujda 300+4x140+100(centralny idąc za przykładem satelitek)=960W czyli blisko 1kW. WOW!
    Nawet licząc 140+300=440W to i tak powala.
    Nie dawaj wiary w te dane z instrukcji.To jest moc PMPO.Poczytaj:
    http://pl.wikipedia.org/wiki/PMPO

Raczej na 100% ten zestw kolumn( he raczej pseudokolumn) nie wykorzystasz w nowym systemie z aplitunerem. Te podłaczenia, o których mówisz sa jak najbardziej typowe dla kolumn, wzmacniaczy, aplitunerów itp. w wersji na zatrzask lub solidne nakrętki:

Żeby cokolwiek połaczyć to najsampierw kolega zechce podać typ i model tego LG i tego TV.
    Inaczej to wróżenie z fusów nawet nie pomoże.

0
  • #3 15 Lip 2012 14:39
    nathard
    Poziom 7  

Dzięki. Wiem że moc jest o wiele za duża, ale tak jest napisane na tyle każdego głośnika. Model kina to LG HT502SH (stary model, koło 4 -5 lat). Tv to LG 42LK530.

Wg specyfikacji którą znalazłem w internecie głośniki faktycznie mają 70W a subwoofer 150W. Nie wiem na ile to jest prawdą, ale wydaje się bardziej realne.

0
  • #4 15 Lip 2012 15:03
    JCK
    Poziom 25  

Na str.9 istrukcji DVD masz jak podłaczyć zewnetrze urządzenia.
    Komuter lub laptop do tylnego złącza AV IN AUDIO L/R. Kabelek mały Jack-Cinch(RCA).
    TV do tylnego złącza OPTICAL IN. Kabel optyczny(światłowodowy).

Daj sobie spokój z tymi mocami to tylko chwyt marketingowy, już pisałem wcześniej.
    Nie ma tam takiego zasilacza w tym DVD aby taką moc oddał, a z niczego może być tylko nic.

0
  • #5 15 Lip 2012 15:16
    nathard
    Poziom 7  

Nie doczytałeś chyba, albo źle Cię rozumiem. Problemem jest to że odtwarzacz jest uszkodzony i mam same głośniki. I to właśnie je chce jakoś podłączyć do kompa i tv. Tylko nie wiem za pomocą czego, czy amplitunera czy wzmacniacza. Nie wiem o jakiej mocy powinien być, czy jakie powinien mieć inne parametry.

Da się przerobić końcówki tych zacisków na cincha z jednej strony?

0
  • #6 15 Lip 2012 15:31
    JCK
    Poziom 25  

nathard napisał:
    Witam. Kilka dni temu w domu padł odtwarzacz DvD marki LG. Sam odtwarzacz, zestaw głośników 5.1 działa nadal.

Raczej to ty żle sformułowałeś, odtwarzacz to część odpowiedzialna za odtwarzanie płyt.
    Idąc tym śladem oraz, że głośniki działają, wniosek nasuwał sie jeden, że aplituner tego zestawu kina domowego działa nadal.
    I tak w części uszkodzony zestaw chcesz wykorzystać do innych celów.

Jeśli natomiast tak sprawa wygląda:
    nathard napisał:

Nie doczytałeś chyba, albo źle Cię rozumiem. Problemem jest to że odtwarzacz jest uszkodzony i mam same głośniki.

To słabo to widzę, bo może oprócz subwoofer`a, reszta to plastikowe zabawki. czy się mylę? Czy drewniane i ciężkie z co najmniej dwoma głośnikami??

0
  • #7 15 Lip 2012 15:36
    nathard
    Poziom 7  

Mój błąd, potraktowałem odtwarzacz jako całość z amplitunerem i wszystkim innym co tam w środku.
    Zgadza się, wszystko jest plastikowe, nie wyczuwam nigdzie drewnianych elementów, ani podwójnych głośników. Ale czy to wszystko aż tak źle wygląda? Nie jestem bardzo wymagający jeśli chodzi o dźwięk i wystarczy mi to co potrafią te głośniki, potrafiły...

0
  • Pomocny post
    #8 15 Lip 2012 15:53
    JCK
    Poziom 25  

Szczerze powiedziawszy, to aplituner 5.1 to juz troche grosza trzeba wydać.
    A jeśli spojrzeć nawet łaskawym okiem na te "kolumny" to jak byś do Mercedesa dał silnik Syreny.
    Nawet używane amplitunery to kilka stówek i z tymi głosnikami........hmmm.
    Naprawa tego Kina Domowego DVD to może góra 100-200zł. Tu strzelam, ale możesz sam sie dowiedzieć w serwisie, bo nie wiem co tam jest uszkodzone.
    I wtedy problem dopasowania kolumn znika.

Może to poczytaj:
    http://www.audiostereo.pl/amplituner-300-500zl-do-radia-i-filmow-z-pc-kilka-pytan_74185.html

0
  • #9 15 Lip 2012 15:58
    nathard
    Poziom 7  

Ok, rozumiem. No nic w takim razie nie pozostaje nic innego jak porozglądać się za kimś kto to naprawi. Dzięki za informacje. Pozdrawiam.

0