Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Asus DRW-24B3LT - Nie widzi płyt CD.

15 Lip 2012 15:23 2396 19
  • Poziom 23  
    Witam mam problem z napędem Asus DRW-24B3LT. Nie czyta on płyt z muzyką. Jak wkładam do napędu jakąś grę czy film to wszystko jest ok ale jak wkładam płytę z muzyką to po prostu jej nie widzi. Jak w moim komputerze kliknę na stację dysków DVD RW to pokazuje się "Włóż dysk do stacji dysków D" . Tak jakby tej płyty tam nie było.

Ktoś wie co z tym zrobić?
  • Poziom 39  
    Płyty audio tłoczone czy nagrywane ?
  • Poziom 23  
    Normalne płyty legalnie kupione w sklepie nie przegrywane. Teraz jak się za to wziąłem to zauważyłem, że niektóre płyty czyta a niektórych nadal nie chce. Te płyty których nie czyta nie są zniszczone ani porysowane.
  • Poziom 39  
    A płyty cd czyta bez problemu ?
    Bbo wygląda iż problem jest z wiązką lasera dla cd
  • Poziom 23  
    Wszystko inne czyta bez problemu tylko większości płyt z muzyką nie czyta.
  • Poziom 39  
    Nie masz czasami wgranych programów typu Daemon Tools lub Alcohol 120% ?
  • Poziom 23  
    Ktoś wie co mam z tym zrobić? Może to wina sterowników no ale przecież je instalowałem. Może powinienem je usunąć i wgrać jeszcze raz? Tylko nie wiem jak je mam usunąć.

Dodano po 32 [minuty]:

Odinstalowałem napęd i zainstalowałem ponownie. Nic to nie dało. Przedmuchałem go sprężonym powietrzem i nadal nic. Co mogę jeszcze zrobić? Część płyt czyta ale niektóre jak wkładam to chwilę coś tam się dzieje i lampka miga ale po około 8 sekundach przestanie.

Dodano po 9 [minuty]:

Może powinienem użyć płyty czyszczącej? One kosztują grosze ale czy one przypadkiem nie są jak papier ścierny? Po za tym gdyby laser był zabrudzony to by nie czytał niczego prawda?

Dodano po 26 [minuty]:

Mam w domu jeszcze 2 inne komputery. 1 z nich nie może odczytać dokładnie tych samych co mój a drugi jakimś cudem czyta wszystko. Z tym, że jak wchodzi w mój komputer i kliknie na "Stacja Dysków" to też nie znajduje ale obok się pokazuje ikonka dysku i jak się na nią klika to magicznie zaczyna czytać płytę. Może to wina jakiegoś programu którego u mnie nie ma a na tamtym kompie jest?

Dodano po 1 [godziny] 25 [minuty]:

To pomoże ktoś? Nie chcę kupować nowego napędu bo ten ma dopiero parę miesięcy.

Dodano po 2 [minuty]:

Dodam jeszcze, że czasami ten napęd dłużej próbuje (z minutę ciągle rozkręca i hamuje płytę) ale i tak w końcu się poddaje.

Dodano po 5 [minuty]:

Bródka napisał:
    Nie masz czasami wgranych programów typu Daemon Tools lub Alcohol 120% ?

Nie.
  • Poziom 39  
    Sprawdź napęd na czystym systemie np wgranym na wirtualnej maszynie lub na linuxie live
  • Poziom 23  
    Nie do końca rozumiem jak mam to zrobić. Mówisz, że mam zrobić format dysku i zainstalować Windowsa na nowo? Nie za bardzo rozumiem jak miałoby to pomóc. Chyba będę musiał pożyczyć nagrywarkę od brata bo tylko na jego komputerze te płyty działają chociaż jego nagrywarka ma z 5 lat albo więcej.
  • Poziom 39  
    kcpr11 napisał:
    Mówisz, że mam zrobić format dysku i zainstalować Windowsa na nowo?

Nie, masz uruchoimic system linux bez wymogu instalacji np z pendrive lub wgrac windowsa/linuxa do wirtualnej maszyny, zmapować napęd i na tym wirtualnym systemie uruchomić płytę
    kcpr11 napisał:
    ie za bardzo rozumiem jak miałoby to pomóc.

Aby wykluczyć problem software'owy
  • Poziom 23  
    To może po prostu spróbuję ten napęd do innego komputera podłączyć? Mam w domu jeden komputer na którym po za antywirusem praktycznie niema nic zainstalowanego. Jutro wezmę ten napęd i podłączę do tamtego kompa i zobaczę czy będzie działać.

I tu od razu nasuwa się pytanie. Jak tam będzie działać to co wtedy mam zrobić?
  • Poziom 39  
    kcpr11 napisał:
    To może po prostu spróbuję ten napęd do innego komputera podłączyć?

Też tak można im świeższy system tym lepiej
    kcpr11 napisał:
    I tu od razu nasuwa się pytanie. Jak tam będzie działać to co wtedy mam zrobić?

Często tego typu problemy sa powodowane przez programy do tworzenia wirtualnych napędów i sterowniki nim towarzyszące SPTD
    Ogólnie trudny "przypadek" ponieważ jak czyta płyty CD powinien i płyty audio zwłaszcza gdy sa to tłoczone płyty ale i tłoczone mogą być kiepskiej jakości, a każdy napęd ma inna korekcje błędów
  • Poziom 23  
    Najdziwniejsze jest to, że niektóre płyty czyta. Np. mam dwie płyty Metallica i obie działają ale np. płyta Linkin Parku już nie.

Dodano po 2 [minuty]:

Wszystkie płyty w miarę nowe, legalnie kupione i nie porysowane.

A jak i na tamtym komputerze nie będzie działać to pozostaje kupno nowego napędu? Jeszcze spróbuję te płyty czyszczące ale wątpię żeby to pomogło.
  • Poziom 39  
    kcpr11 napisał:
    Jeszcze spróbuję te płyty czyszczące ale wątpię żeby to pomogło.

Po co czyścic nową soczewkę z resztą płyty czyszczące mogą pogorszyć sytuacje bo porysuje soczewkę
    kcpr11 napisał:
    A jak i na tamtym komputerze nie będzie działać to pozostaje kupno nowego napędu?

Całkiem możliwe
  • Poziom 23  
    To jak już jesteśmy w temacie to jakbym musiał kupować nową to jaką kupić? Możesz polecić jakąś sprawdzoną która na pewno będzie działać?
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    Kiedyś dobre to były Pionieer'y ale obecnie to juz OEM liteona, może coś ze stajni LG np GH24NS90
  • Poziom 23  
    Po chwilowym zastanowieniu jednak kupno nowej nie ma sensu bo tak naprawdę to potrzebuję tylko dwie płyty zgrać na komputer a potem zacznę muzykę kupować w iTunes. Wszystko inne działa (tj. gry, filmy, i wszystko inne) po za tymi paroma płytami z muzyką. Jutro coś jeszcze po próbuję a jak się nie uda to najwyżej pożyczę nagrywarkę od brata lub kolegi a jak to jest coś nie tak z moim kompem i dalej nie będą działać to najwyżej zgram te dwie płyty na pendriva na czyimś kompie i przeniosę na swój. Wielkie dzięki za pomoc.

Oczywiście klikam "pomógł".
  • Poziom 36  
    Może spróbuj podmienić taśmę sygnałową napędu. Jeśli masz jakąś 100% sprawną, podstaw ją w miejsce obecnej.
  • Poziom 23  
    Raczej nie bo już wcześniej próbowałem nawet zmienić wejście z SATA 2 na SATA 3 co oczywiście nic nie zmieniło. Sama taśma też jest nowa. Jak wyjąłem napęd i nim potrząsnąłem to coś jakby w środku trzeszczało, powinno tak być?
  • Poziom 39  
    kcpr11 napisał:
    Jak wyjąłem napęd i nim potrząsnąłem to coś jakby w środku trzeszczało, powinno tak być?

Tak, to kulki magnetyczne dociskające płytę podczas zamknięcia tacki