Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dlink dir-300 - slaby transfer przez wifi na telefonie SE live with walkman

raaafik 15 Lip 2012 18:31 980 2
  • #1 15 Lip 2012 18:31
    raaafik
    Poziom 8  

Witam, mój problem polega na tym, że jestem nowym posiadaczem routera i nie mam zielonego pojęcia o nim. Posiadam router Dlink dir-300 tak jak napisałem w temacie oraz telefon Sony Ericsson Live with walkman. Jak na początku podłączyłem routera i łączyłem się telefonem pod wifi to śmigało mi elegancko transfer miałem taki jak na kompie czyli 20Mb/s ale ostatnio coś mi się spieprzyło, że jak wchodzę na wifi to mam transfer gdzieś w granicach 512kb/s. Resetowanie routera nie pomogło kombinowałem w opcjach ale też nic nie pomogło tylko tak jak napisałem wyżej jestem nowym posiadaczem czyli te moje grzebanie to tylko takie powierzchowne ;D. Co może być przyczyną ? Oprogramowanie dlinka mam 2.11 a to hardware: Bx ( nie wiem jak to przetlumaczyć :D)

0 2
  • #2 15 Lip 2012 19:16
    AnnoDomi
    Poziom 27  

Może sąsiad też stał się posiadaczem jakiegoś routera i ustawił (bądź właśnie nie ustawił) kanał transmisji WiFi na takim sam jak w Twoim routerze i wzajemnie się zakłócacie - sprawdź otoczenie radiowe - kto nadaje i na jakich kanałach. W routerze wybierz kanał najmniej zaszumiony (taki którego nikt w otoczeniu nie używa, lub gdy używa to wykrywasz go z najmniejszą mocą)

0
  • #3 15 Lip 2012 22:41
    raaafik
    Poziom 8  

sprawdziłem każdy kanał jak pisałeś i nic to nie pomogło, na każdym kanale to samo transfer się wacha od 0,50mb/s do 0,60mb/s jakieś inne propozycje ?

0