Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Thinknavi T7 - pomysł na odblokowanie urządzenia

bloniaq 15 Lip 2012 20:00 1521 3
 • #1 15 Lip 2012 20:00
  bloniaq
  Poziom 2  

  Witam,
  Od kilku dni mam na serwisie nietypową koreańska nawigację Thinknavi T7.

  Thinknavi T7 - pomysł na odblokowanie urządzenia Thinknavi T7 - pomysł na odblokowanie urządzenia Thinknavi T7 - pomysł na odblokowanie urządzenia


  W nawigacji padła karta SD na której był zainstalowany jakiś nietypowy program nawigacyjny, zawartości karty nie udało się odzyskać w całości i program nawigacyjny nie odpala.

  Thinknavi T7 - pomysł na odblokowanie urządzenia

  Ze struktury plików na karcie wywnioskowałem, że skrót na pulpicie do nawigowania odpala plik: storage_card\ThinkNavi\ThinkNavi.exe
  Na innej karcie SD zainstalowałem AM, pozmieniałem nazwy folderów i Am na ThinkNavi, ale nie przyniosło to skutku i urządzenie nie odpala nawigacji. To był pierwszy najłatwiejszy sposób na ruszenie tego wynalazku, niestety nie działający.

  Urządzenie nie ma standardowego gniazda mini USB do połączenia z PC, posiada natomiast gniazdo USB 24PIN do którego nie idzie dostać kabla...

  Thinknavi T7 - pomysł na odblokowanie urządzenia


  Dla odmiany jest za to standardowe gniazdo USB do podłączenia pendrive lub hdd, jak widać na powyższej fotce.
  Próbowałem połączyć się kablem transferowym USB z PC co nie przyniosło żadnego rezultatu, w menadżerze urządzeń po połączeniu z nawigacją nic nie drgnęło - kompletny brak reakcji.

  Podsumowując:
  Urządzenie jest zablokowane, nie komunikuje się z komputerem, uszkodzona oryginalna karta z programem nawigacyjnym. Strona producenta jest dostępna, niestety nic nie można z niej pobrać oprócz pdf z manualem. Wysyłane były także maile na BOK tej koreańskiej firmy, po kilku tygodniach nadal brak odpowiedzi.
  Może ktoś ma jakiś pomysł jak ugryźć ten sprzęt, szukałem jakiegoś skryptu który zabije nakładkę na wince startującego automatycznie z karty/pendriva bez rezultatu.


  Z góry dziękuje za pomoc.
  GG:2988584
  rafal.blq(malpa)gmail.com

 • #2 16 Lip 2012 06:25
  marek216

  Poziom 43  

  Zapewne musi być jeszcze jakiś plik startowy .ini w który odpala ścieżkę z nawigacją.

 • #3 04 Mar 2013 08:18
  karol_pa
  Poziom 8  

  Witam
  Jeśli to coś pomoże to ja kolego posiadam taką nawigację sprawną, karta też sprawna jest więc może to dla ciebie jest cenna informacja. Jak coś potrzeba pisz. Pozdrawiam

 • #4 09 Maj 2013 14:11
  bloniaq
  Poziom 2  

  Witam,
  Poradziłem sobie z tym urządzeniem. ThinkNavi T7 ma procesor oparty o MIPS i standardowe dostępne programy nawigacyjne nie wspierają tej platformy.
  Znalazłem jedynie rosyjski soft Navikey, który rusza na ThinkNavi, działa stabilnie i ma całkiem niezłe mapy Polski podzielone mniej więcej województwami - regionami. Dostępny w wersji angielskiej i rosyjskiej.
  Pozdrawiam

 Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME