Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Renault Laguna immo - Immo, kod + pętla

15 Jul 2012 20:33 7352 3
  • Level 1  
    Witam wszystkich.
    Mam następujący problem. Padł mi immobilizer w mojej Lagunie 1.9 DTi 1999r. Centralny zamek z pilota działa otwiera, zamyka wszystko jest OK. Wkładam kluczyk w stacyjkę i nic się nie dzieje. Po przekręceniu kluczyka w pozycje ON dioda immo miga non stop. Rozebrałem osłonę kierownicy i przypuszczam, że winna może być pętla indukcyjna. A widać nawet, że ktoś przy tym wcześniej grzebał bo jest obudowa pozaklejana jakimś czarnym klejem i wygląda jak by była oryginalna ale taka trochę samoróbka. W związku z tym chciałbym się dowiedzieć czy jak wymienię całą pętlę coś dodatkowo będę musiał robić oprócz podpięcia kostki?
    A druga sprawa to jak wygenerować kod pin z kluczyka. Od razu mówię, że nie mam żadnej karteczki w środku. Jedynie numery na obudowie i płytce. Ewentualnie przez numer VIN jak odczytać.

Pozdrawiam.
    [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • Level 35  
    wolin91 wrote:
    Wkładam kluczyk w stacyjkę i nic się nie dzieje. Po przekręceniu kluczyka w pozycje ON dioda immo miga non stop.

Co oznacza że nic sie nie dzieje?
    W 1999r nie ma żadnego kodu.
  • Level 31  
    Po wymianie pętli nic nie trzeba kombinować.