Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

targa visionary - ekran ściemnia się

leszek-62 15 Lip 2012 20:38 878 2
  • #1 15 Lip 2012 20:38
    leszek-62
    Poziom 2  

Witam,
    mam problem z laptopem targa visionary xp-210. Otóż działał on bez zarzutów, był wykorzystywany przede wszystkim do pisania. Mimo, że znam przysłowie "dobry zwyczaj - nie pożyczaj" dałam namówić się znajomemu na pożyczenie :( laptop był u mojego znajomego przez 3 dni (podobno służył tylko do tworzenia tekstów w Wordzie) i po 3 dniach "przestał działać ekran". Chodzi o to, że po włączeniu laptopa wszystko uruchamia się normalnie i po chwili od całkowitego uruchomienia ekran ściemnia się. Jak człowiek się dobrze przyjrzy to widać ikony na pulpicie itd. Co ciekawe, ekran ściemnia się za każdym razem w takim samym czasie od uruchomienia. Jeśli skorzystam z opcji "uruchom ponownie" laptop może działać nawet 2 dni, a ekran się nie ściemni. Jeśli użyję opcji "wyłącz" to po ponownym uruchomieniu ekran znów robi się ciemny. Znajomy mówi, że "samo się tak zrobiło" ale ma 2 małych dzieci i nie do końca mu wierzę (poza tym po zwrocie laptopa okazało się, że wszystkie ikony z pulpitu są w koszu, a opcje oszczędzania energii są całkowicie pozmieniane. Wgrałam Windowsa w nadziei, że uda się przywrócić go do normalności ale nic się nie zmieniło. Czy ktoś orientuje się co mogło się zepsuć i jak to naprawić?

0 2
  • #2 15 Lip 2012 21:11
    boro1234567
    Spec od komputerów

Świetlówka, inwerter, płyta bez wykonania pomiarów i diagnostyki nie można jednoznacznie stwierdzić.

0
  • #3 16 Lip 2012 20:10
    leszek-62
    Poziom 2  

ale czy to nie dziwne, że kiedy użyję opcji "uruchom ponownie" a nie "wyłącz" to wszystko jest ok?

0