Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

sony - sony blu ray pendrive i mkv

fzau2 15 Jul 2012 20:48 4913 3
    fzau2
    Level 2  
    Witam serdecznie,
    Chciałbym aby mój temat został umieszczony w odpowiednim dziale, jestem nowy więc przepraszam jeśli go źle zamieściłem.

Mam telewizor sony bravia 3d 55'' oraz ostatnio kupiłem odtwarzacz ponieważ była promocja blu ray 3d również sony.
    Płyty blu ray odtwarza bez zarzutu.

Słyszałem że sony ma różne ograniczenia dotyczące odtwarzania z pendrive czy dysków przenoścnych dlatego mój problem polega na :

Ściągnąłem plik mkv 10GB film Oszukać Przeznaczenie 5 3d , nagrałem na pendrive 16gb

Blu ray nie chce go odtworzyć ponieważ jest to paradoks odtwarza mkv a pliku 10GB już nie odtworzy ponieważ format pendriva to exfat a tylko na takim można nagrać film powyżej 4gb ( a 95% filmów 3d zajmuje więcej niż 4gb) dlatego pendriva w ogóle nie wykrywa, a podłączając go do bravii Tv czyta exfat ale nie czyta mkv
    Podchodząc do sprawy z innej strony spóbowałem zmienić format pliku na avi ---> rozmiar pliku zmniejszył się do 1gb, ale też ani bravia ani blu ray nie odtwarzają filmu.

Jedyną opcją nad którą myślę jest znalezienie kogoś kto mi nagra film na płytkę bluray , wiem właśnie że sony ma zabezpieczenia co do plików przetworzonych na komputerze, ale może jest jeszcze jakieś wyjście z sytuacji?

Proszę o pomoc

Pozdrawiam
    tronics
    Level 38  
    Quote:
    a tylko na takim można nagrać film powyżej 4gb

NTFS również.
    Quote:
    ale nie czyta mkv

Wcale to nikogo nie powinno dziwić gdyż Sony tego kontenera nie wspiera i wspierać nie zamierza. Konwersja z .mkv na .mp4 powinna chyba rozwiązać problem, dawno już z tym nie kombinowałem, ale o ile dobrze pamiętam moja kolekcja seriali w końcu ruszyła.
    fzau2
    Level 2  
    Otóż zrobiłem tak jak mówiłeś. Przeorbiłem plik mkv na mp4. Bravia pisze że odtwarzanie niemożliwe a blu ray nie widzi w ogole pendriva, już tak też zrobiłem z innym pendrivem, jeden to 8gb kingston drugi na którym próbowałem to TDK 16gb