Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tecumseh 3,5 km - Nie zwiększa obrotów na gęstej lub wysokiej trawie + inne

15 Lip 2012 22:16 8751 14
  • Poziom 8  
    Witam! Mam następujący problem. Kilka tygodni temu wyciągnąłem z garażu uszkodzoną kosiarkę z silnikiem tecumseha 3,5 km lev 80 333005A (tyle udało odczytać się z etykiety silnika). Kosiarka ta pierwszego dnia, gdy była kupiona została zarżnięta przez mojego wujka (było to kilka dobrych lat temu) i tak sobie leżała do czasu, aż się nią nie zainteresowałem. Po rozebraniu silnika okazało się, że walnięty jest korbowód. Zamówiłem nowy na necie (oryginalny nie zamiennik) + 2 uszczelki, jedną pod miskę olejową, drugą pod głowice. Kosiarkę składałem z kolegą, który znał się na tym w miarę dobrze, wszystko tam poustawiał i ku mojemu zdziwieniu, kosiarka po 2h roboty odpaliła, co więcej nawet kosiła :)
    Kiedy przyszło jednak do koszenia trawnika okazało się, że na wysokiej lub gęstej tawie kosiarka w ogóle nie zwiększa obrotów po prostu muli ją, traci obroty i gaśnie. Sprawa wygląda tak, że kosiarka chodzi cały czas na takich samych obrotach, bez znaczenia czy ma do czynienia z wysoką czy też z niską trawą. Mam też drugi problem związany z tą kosiarką, a mianowicie gdy ją gaszę i jest rozgrzana coś ją łapie chyba na tłoku i nie mogę jej odpalić. Po prostu nie da rady ruszyć linką od zapalania. Dopiero gdy wystygnie lub gdy ręcznie ruszę nożem kilka razy to można ją odpalić. Nie wiem z czego to wynika?
    Wiem, że podobne tematy występowały na tym forum jednak postanowiłem założyć nowy ze względu na okoliczność, że owy silnik leżał kilka lat uszkody i być może mogło to mieć jakiś wpływ na obecnie występujące objawy. Proszę o pomoc i z góry wam dziękuje, pozdrawiam.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 8  
    Wał jest ok. Nie jest skrzywiony. Cylinder również jest bez zarzutów. Fotki wrzucę dzisiaj ok. 16.
  • Poziom 8  
    Mam fotki wału gdy rozebrałem kosiarkę to zrobiłem parę. Powiem szczerze, że wydaje mi się, że nie będzie tam resztek aluminium starego korbowodu ponieważ po rozebraniu silnika wszystko czyściłem benzyną, a następnie po wyschnięciu smarowałem olejem. Wszystko starałem się robić tak aby nie dostał się żaden syf jak np. piach czy coś. Przy składaniu kosiarki okazało się, że hamulec jest trochę skrzywiony, co prawda wyprostowaliśmy go, ale obawiam się, że to może być przyczyną łapania...

Dodano po 5 [godziny] 12 [minuty]:

Tecumseh 3,5 km - Nie zwiększa obrotów na gęstej lub wysokiej trawie + inne Tecumseh 3,5 km - Nie zwiększa obrotów na gęstej lub wysokiej trawie + inne

Ok, to cięgno wygląda tak, a wał wyglądał tak zaraz po rozebraniu. Potem był czyszczony tak jak opisalem wyżej.
  • Poziom 27  
    Ten Twój kolega nie spolerował wału w miejscu osadzenia korbowodu, teraz masz nowy korbowód do wymiany, wał oddaj do zakładu szlifierskiego, tam zrobią z nim porządek.
    Co do braku zwiększania obrotów w gęstej trawie, problem leży w regulatorze odśrodkowym, po pierwsze to cięgno powinno być odwrotnie założone, sprężynka na dźwigni regulatora a cięgno na wygiętym płaskowniku, ale mniejsza z tym, swoją funkcję powinno spełniać i w ten sposób zamontowane. A najważniejsze jest to że gdy masz na max otwartą przepustnice gazu, to i oś ma być max przekręcona w lewo. Czyli po poluzowaniu śruby na dźwigni regulatora, ta czarna część ma się aż oprzeć gdy się ją naciśnie ku dołowi silnia, dokręcamy śrubkę ( tu jest lewy gwint na klucz 1/4 cala) i po odpaleniu trzeba wyregulować na max 3000 obr, (nie dawał bym więcej ze względu na przytarty wał i nie wiem jak reszta bebechów.
  • Poziom 8  
    No bez kitu :/ już nic się nie da zrobić z tym korbowodem?? Co prawda nie polerowałem tego wału, ale go dość starannie wyczyściliśmy. A ten cały hamulec jeśli jest źle ustawiony to nie przez niego jest to łapanie? bo chyba go trochę skrzywiliśmy podczas rozbierania silnika. potem go wyprostowaliśmy, ale raczej nie tak jak był oryginalnie. Jeśli chodzi o te cięgiełka to nikt przy nich nic nie ruszał, tak były ustawiony oryginalnie. W jaki sposób wyregulować na te 3000 obrotów? jest jakiś patent na to? czy do fachowca trzeba oddać.

Rycho T kiln koła zamachowego jest ok. Zrobię fotki jak ją rozbiorę, ale na razie nie mam czasu, postaram się to zrobić na początku sierpnia.
  • Poziom 8  

Tak mniej więcej wygląda praca mojego tecumseha. Dzisiaj kosiłem ok. 1h - 1,5h i było ok, nic nie łapało.
    Chciałem zapytać, czy jeśli np. wjadę na większą trawę to gdyby wszystko było ok silnik sam powinien zwiększyć obroty? czy jak to jest?
    Widziałem dzisiaj na necie kosiarkę tecumseha 3,5 km, która miała ręcznie regulowane obroty za pomocą takiej małej dzwigienki, czy w mojej tez istniała by mozliwosc zainstalowania czegos takiego?
  • Poziom 27  
    Ale dzwoni, tylko patrzeć kiedy korbowód wyjdzie bokiem he he.
    Obroty stanowczo za wysokie masz w tej chwili, momentami słychać że nie dopala czyli regulator odśrodkowy wcale nie współpracuje z gaźnikiem, jeśli regulacja regulatora nie pomoże możesz mieć uszkodzony trybik regulatora odśrodkowego, dlatego daj lepsze zdjęcie misy silnika.
    przem24 napisał:
    Chciałem zapytać, czy jeśli np. wjadę na większą trawę to gdyby wszystko było ok silnik sam powinien zwiększyć obroty? czy jak to jest?

Powinien utrzymać te same obroty, bo tak działa regulator odśrodkowy.
    przem24 napisał:
    czy w mojej tez istniała by mozliwosc zainstalowania czegos takiego?

Jest to możliwe, trzeba przełożyć regulacje z innego silnika i dołożyć linkę.
  • Poziom 8  
    to dzwonienie jest dlatego, ze wał nie został zeszlifowany?
  • Poziom 8  
    ok. zdjęcia będą albo dzisiaj po południu albo w sobotę.