Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Niestabliny internet. Neostrada.

16 Lip 2012 00:50 1304 5
  • Poziom 2  
    Witam.
    Od pewnego czasu mam kłopoty z neostradą. W sumie to od dawna mam problemy z tym dostawcą ale z tym spotkałem się pierwszy raz. A mianowicie połączenie z internetem przestaje być stabilne, ping skacze do góry i internet pada. Dzieje się to bardzo szybko i trudno to zaobserwować podczas zwykłego korzystania z przeglądarki, ale gdy już prowadzi się rozmowę, ogląda film na yt, ściąga większy plik bądź gra online jest to bardzo kłopotliwe. Po około 25s do 3 minut internet powraca i pracuje dobrze. Dzieje się tak wielokrotnie w ciągu dnia, z rożnymi odstępami czasu. Chciałbym zbadać czy dzieje się to w szczególności w godzinach dużego obciążenia sieci oraz ogólnie ile razy w przeciągu 24h połączenie jest zerwane i po jakim czasie powraca.

Nieznam jednak odpowiedniego programu, którym mógłbym to sprawdzić. Jaki byłby najlepszy?

Zgłaszana usterka jest bagatelizowana, obsługa twierdzi, że to normalne. A po naciskach z mojej strony mówią, że i tak nie mogą przyjąć zgłoszenia gdyż internet działa już poprawnie... A gdy już uda przekonać się ich do interwencji to twierdzą, że usterka jest naprawiona, a problem jest dalej. Zgodnie z ich zaleceniami sprawdziłem router, zamieniłem się z kolegą, u mnie kłopoty nadal, u niego żadnych.

Czy ktoś też miał podobny problem i jak się z nim uporał?
  • Poziom 40  
    Sprawdź czy to samo dzieje się na innym systemie operacyjnym, LiveCD.
    Nie podałeś swojego, więc zgaduję że masz Windows 95.
  • Poziom 2  
    Nie napisałem bo to niemoże być przyczyną tej niestabilności. Na kompie windos xp, na laptopach windows 7. Z kompa bezpośrednio z routerem kabel lan, oraz osobno kablem lan połączenie z nadajnikiem by bezprzewodowo mieć internet na laptopach w domu. Problem występuje nawet jak korzystam tylko 1 komputerem bez podłączonego nadajnika. Zrobienie nadajnika było dla mnie lepsze niż przeciągać kable do każdego pokoju, obecnie korzystamy nawet z 4 laptopów i z stacjonarnego jednocześnie. Zrozumiałbym takie przeciążenie routera w domu, co by mogło powodować te rozłączenia, ale nie gdy korzystam z 1 kompa z wyłączonym nadajnikiem.
  • Poziom 2  
    Po ostatniej naprawie przez montera internet zaczął w końcu w miarę działać, jednak uświadomił mnie co do złego stanu kabli prowadzących do centrali, i tego, że przez zbyt wysoką transmisje dalej internet będzie padał. W związku z czym chcę zapytać co sądzicie o tych danych z routera.

http://imageshack.us/f/802/adsl.png/

Jaki transfer byłby stabilny?

Znalazłem jeszcze dwa błędy na routerze
    Test ATM OAM F5 segment ping: FAIL
    Test ATM OAM F5 end-to-end ping: FAIL
    Co to za błędy?

Nieprawidłowo umieszczony zrzut ekranu - instrukcja. proszę poprawić post, korzystając z przycisku "Dodaj obrazek". [piterus99]

Plik #1 (ADSL.bmp) ma nieprawidłowe rozszerzenie. Dozwolone pliki: jpg, jpeg, gif, png, pjpeg, x-png,
  • Poziom 40  
    Co klienta interesuje stan kabli do centrali.
    Ty masz umowę na dane parametry i w gestii providera jest ażebyś ty miał spełnione warunki.
    W umowie z klientem sprzedający usługę zobowiązuje się do zachowania pewnych warunków, które określił.
  • Poziom 2  
    Oceń najpierw parametry do których dałem link, czy one są nieodpowiednie na te 6mb? Jeżeli tak to będę dalej walczył z Tp, ale najpierw muszę zacząć trochę orientować się w tych sprawach, żeby cokolwiek zdziałać. A w tej chwili to mi powiedzą, że wszystko jest ok i będą tylko kity wciskali. Myślę, że wiesz o co chodzi.