Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Suszarka ZELMER 36Z011 - temperatura suszenia owoców

16 Lip 2012 08:41 2734 5
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Kupiłem suszarkę do grzybów i owoców Zelmer 36Z011, zapakowałem owoce do suszenia i jest niby OK. Ale nie całkiem. Suszenie kilka dni, coś za długo... :(

Włożyłem termometr (obudowa przezroczysta) :
    1-stopień: 35°C
    2-stopień: 52°C

Coś wydaje mi się to za mało bo większość instrukcji suszenia owoców podaje że powinny być suszone w temperaturze 70 ~75°C

O co tu chodzi? Reklamować? Czy tak ma być?
    Jeżeli tak ma być to wolę suszyć w piekarniku... :(
  • Pomocny dla użytkowników
    Zadzwoń do PREDOM-SERVICE i zapytaj, może będą potrafili odpowiedzieć jaka powinna być prawidłowa temperatura i czy urządzenie kwalifikuje się do naprawy.
    adres: Olsztyn, ul.Kołobrzeska 5
    telefon: (0-89) 5273832

lub

ALF-SERWIS
    adres: Olsztyn, ul.Grunwaldzka 1
    telefon: (0-89) 5229670
  • Poziom 12  
    Temat leżak, ale odświeżę.
    Coś się wyjaśniło w kwestii temperatury?
    Mam problem z tym sprzetem. W zeszłym roku chodził bez zarzutu. Wczoraj włączyłęm i jest problem. Wydaje się, że zbyt szybko się przegrzewa tzn chodzi na max czyli na 2 biegu a po jakimś czasie się wyłącza. Poprzednio niespecjalnie obserwowałem co się z tym dzieje. Przekładałem sita i suszyłem. Doczytałem w instrukcjil, że jest tam wyłacznik automatyczny. "W przypadku nadmiernego wzrostu temperatury następuje odłączenie grzałki, suszarka pracuje jak wentylator, a po schłodzeniu następuje ponowne załączenie grzałki."..
    U mnie tego nie zauważam. Przeskakuje na pierwszy bieg i śmiga, ale to nei ma sensu bo na pierwszym biegu jest za słąby. Wydaje się, ze cos nei tak bo nie chce się samo załączyć na drugi bieg. Co mogło nawalić? Ewentualnie da sie coś z tym zrobić? Może ktoś wie jaki tam jest bezpiecznik termiczny? Jaki wsadzić.
    Znalazłem tylko takie oznaczenie A11V H08505057
    Ogólnie urządzenie było OK, ale do wczoraj..........
  • Poziom 26  
    Spróbuj wpuścić parę kropel oliwy do smarowania maszyn do szycia na panewki silnika .Prawdopodobnie zaciera się silnik i zwalnia obroty a to powoduje wzrost temperatury i w konsekwencji zadziałanie bezpiecznika termicznego.
  • Poziom 12  
    Zbadaliśmy temat. Wychodzi na to, że jest uwalony scalak o symbolu HEF4013BT. Po podgrzaniu za pomoca suszarki nasz "przyjaciel" wariuje. Spróbujemy na szybko czymś go schłodzić, ale wątpliwe czy to coś pomoże. Właśnie sprawdzamy jego parametry. Ciekawe czy coś pasuje zamiennie. Poszukam też oryginału.

Owoc na tacy a maszyna w kawałkach :cry:

Cała płytka wyciągnięta na zewnątrz, na przedłużonym kablu i.........działa już prawie 3 godziny. Zawsze coś.
    Ciekawe jak to będzie chodzić, ale pasuje wymienić scalak i jednak nie montować fabrycznie. Tam na dole jest za gorąco. Jeśli to ma działać to może lepiej wsadzić w oddzielnej puszce na zewnątrz obudowy. Zobaczymy. Na razie owoce maja czas próby....
  • Poziom 12  
    Kolejny dzień i trwa suszenie na warunkach jak wyżej.
    Szukałem scalaka. Teoretycznie jest do dostania, ale spróbuje kupić w jakimś stacjonarnym sklepie. Pytałem w jednym z serwisów/punktów gwarancyjnych zelmera. Oferowano mi jedynie grzałkę za 20 coś złotych, ale nie słyszeli o tej płytce na któej jest nieszczęsny scalak.
    Może ktoś wie czy można kupić całą płytkę? Ewentualnie jak to się fachowo nazywa.