Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Niepodłączony akumulator samochodowy

104zip 16 Jul 2012 09:02 11809 7
 • #1
  104zip
  Level 9  
  Witam.
  Jak długo nieobciążony (niepodłączony) akumulator może stać bez ładowania? Co jeśli będzie stał zbyt długo?
  Konkretnie to mam zakupiony w zeszłym roku akumulator Boscha S4 i po normalnym użytkowaniu zostawiłem go odłączony. W skrajnym przypadku będzie tak stać przez 3 miesiące i zapewne po tym okresie będzie już rozładowany. Czy nic się z nim nie stanie i będzie go trzeba po prostu naładować, czy należy to zrobić wcześniej? Jeśli wcześniej, to czy np. po 1,5 mies. wystarczy?
  Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
 • #2
  nikusert
  Level 40  
  Witam
  Trudno powiedzieć ,ale może być to zadługi okres.Sprawdziłbym za 2-tygodnie ile jest rozładowany.Jak rozładujesz poniżej 1,75v na oniwo to może być źle,lub calkowicie to też klapa.Zasiarczy się i trudno będzie przywrócić do normalnego stanu.
 • #3
  104zip
  Level 9  
  Wiem, że na poprzedniej, 6-letniej Varcie, po ponad 2. tygodniach z podłączonym alarmem, immo itp. bez problemu dało się odpalić auto. No ale teraz czas liczę w miesiącach, a nie tygodniach, stąd obawy...
 • #4
  nikusert
  Level 40  
  Wszystko zależy jaki stary jest akumulator,miesiąc lub półtora powiniem wytrzymać ,dłużej miałbym obawy.Po tym okresie może być prąd ,ale może nie odpalić.
 • Helpful post
  #5
  shadow0013
  Level 34  
  Literatura podaje samorozładowanie akumulatora 3-20%/miesiąc, zależnie od warunków przechowywania (wilgotność, temperatura) i od producenta.
 • #6
  nikusert
  Level 40  
  Tak ale nie wiemy w jakiej kondycji jest i jaki stary.
 • #7
  tzok
  Moderator of Cars
  Przed odstawieniem naładuj do pełna, sprawny naładowany i odłączony od instalacji akumulator 3 miesiące powinien wytrzymać bez problemu. Oczywiście jeśli masz taką możliwość doładowuj go co miesiąc, a już super by było jakbyś sobie kupił elektroniczną ładowarkę z funkcją ładowania podtrzymującego i po prostu zostawił ją podłączoną do akumulatora (i prądu) na cały ten okres.
 • #8
  104zip
  Level 9  
  Może komuś przyda się taka informacja - po ponad 3 miesiącach, auto odpaliło bez problemu.
  Aku to Bosch S4, roczny. Auto zostało odstawione po normalnym, codziennym użytkowaniu, akumulator nie był dodatkowo ładowany zarówno przed jak i po postoju, został jedynie odłączony.