Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SanDiskmicro SDHC 4G - Zmieniona pojemność na 30MB, brak możliwści formatu.

16 Lip 2012 15:02 992 3
  • Poziom 15  
    Witam.
    Posiadam kartę jak w temacie, numer na karcie to:1004104688c6ss
    i problem polega na tym, że karta przestałą działać podczas używania jej w telefonie a mianowicie telefon zawiesił się podczas oglądania jakiegoś filmiku i po resecie karta była już niesprawna. Po podłączeniu jej do PC pokazuje pojemność 30,6MB, nieznany system plików i nie mam żadnej możliwości formatu.
    Próbowałem nadpisać pierwszy sektor MBR wartością "00" ale nie pomogło. HP_usb.... też nie pomógł. Bootice nie radzi sobie.
    Przeczytałem większość postów o podobnej tematyce na elektrodzie, ale żadne rozwiązanie nie pomogło.

Dodam, że karta nie jest uszkodzona mechanicznie, tj. nie jest wykruszona, zgięta, pęknięta etc.

Proszę o info jak ma ktoś jeszcze jakiś pomysł.
  • Poziom 10  
    hmm czy rozwiązałeś problem? jeśli nie czy ktoś jest w stanie coś podpowiedzieć, pomóc mam identyko taki sam problem a mam bardzo ważne dane do odzyskania
  • Poziom 32  
    Uszkodzony kontroler. Odzysk z reguły jest możliwy, ale w przypadku kart MicroSD skomplikowany.
  • Poziom 10  
    hmmm, z tym że ja na szczęście nie mam micro sd tylko zwyklą SDHC model 2, podczas robienia zdjęcia aparatem wywaliło błąd, że kartę trzeba sformatować. Proszę o jakieś instrukcje jak odzyskać dane z karty, konkretnie zdjęcia