Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ariston Electronic - Od czasu do czasu nie odpala

16 Lip 2012 16:53 4032 2
  • Poziom 9  
    Witam, mam mały problem z Piecykiem gazowym Ariston Electronic. Problem pojawia się raz na jakiś czas. Iskra jest, jednak nie zapala się pierwszy płomień. Nawet kilkuminutowe puszczanie wody nic nie zmienia. Najdziwniejsze jest to że zdarza się to raz na jakiś czas. Niekiedy mija kilka godzin albo cały dzień i jest ok. Płomień się zapala praktycznie od razu. Mija kilka, kilkanaście dni i znów to samo.
    Druga sprawa to czas po jakim zapala się cały palnik. Niekiedy to trwa kilka sekund, niekiedy kilkanaście od zapalenia się pierwotnego płomienia. Ale tu zauważyłem, że pomaga oczyszczenie elektrody. Problem znika na kilka tygodni.
    Moje pytanie brzmi... Czym może być spowodowany pojawiający się raz na jakiś czas problem z brakiem zapłonu pierwszego płomienia, oraz czym najlepiej czyścić elektrodę?
    Pozdrawiam
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 1  
    Czesc, to jest problem z elektryką jest tak taka skrzynka niebieska u góry masz dwa podlaczone do niej kabelki S po lewej HV po prawej i poruszaj tym kabelkiem S i zawsze ci odpali piecyk bez zadnego problemu najlepiej ja wymienic nie jest droga ja dałem 25zł ale puki co tak odpala bez problemu tylko za kazdym razem musisz poruszyc ten kabelek. Pozdrawiam Witek
  • Poziom 9  
    Problem rozwiązany. Po prostu trzeba było go porządnie wyczyścić. Zajął się tym fachowiec i piecyk działa bez zarzutu