Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Szkolenie cPanel dla administratorów

16 Jul 2012 19:51 1295 3
  • Level 36  
    Czy może ktoś was słyszał lub wie coś na temat jakiś szkoleń z systemu cPanel dla administratorów (podkreślam dla administratorów, którzy zarządzają serwerem z cPanel'em), które odbywają się w Polsce?

• Level 40  
    Tylko kto by miał organizować te szkolenia skoro ta firma nawet nie ma siedziby w Polsce, działa na zasadzie dystrybucji po przez Polskie hostingi czy firmy it i te możesz zapytać o ewentualne szkolenia - Link
    No i po co komu szkolenie do cPanela skoro dziala on na zasadzie systemu CMS
  • Level 36  
    Bródka wrote:
    Tylko kto by miał organizować te szkolenia skoro ta firma nawet nie ma siedziby w Polsce, działa na zasadzie dystrybucji po przez Polskie hostingi czy firmy it i te możesz zapytać o ewentualne szkolenia - Link

Może ktoś był za dalekim oceanem, zrobił tam certyfikat, wrócił i teraz naucza. Dlatego właśnie się pytam.

Bródka wrote:
    No i po co komu szkolenie do cPanela skoro dziala on na zasadzie systemu CMS
    Napisałem dla administratorów. A administrowanie serwer z postawionym CentOS + cPanel + kilkadziesiąt wirtualnych serwisów www nie ma zupełnie nic wspólnego z CMS'em. Sam Guide opisujący usługi to prawie 200 stron - http://ruskyhost.ru/help/cpanel.pdf. Myślę, że na chętnych szkolenie znalazło by się trochę osób.

EDIT
    Nie ten poradnik. Poprzedni był User Guide. A to jest nieoficjalny dla adminów - http://blog.secaserver.com/wp-content/uploads/2011/06/whm_administrator_manual.pdf - 350 stron.

• Level 40  
    vampire86 wrote:
    Może ktoś był za dalekim oceanem, zrobił tam certyfikat, wrócił i teraz naucza. Dlatego właśnie się pytam.

Wiec dałem ci listę polskich dystrybutorów, dzwoń, pisz i pytaj...
    vampire86 wrote:
    A administrowanie serwer z postawionym CentOS

CentOS to nic innego jak linux, a dokładnie klon Red Hat'a
    vampire86 wrote:
    cPanel + kilkadziesiąt wirtualnych serwisów www nie ma zupełnie nic wspólnego z CMS'em.

Chodziło o sama zasadę działania obsługi od strony www - Link

Dodano po 4 [minuty]:

vampire86 wrote:

Typowy techniczny manual ale wszystko opisuje prawidłowo, kolego jakie masz doświadczenie w serwerach ?
    Sam mam niewielkie jesli chodzi o duże hostingi, zajmuje sie głownie pojedynczymi serwerami w firmach ale z tego co widzę obsługa cPanela jest bardzo intuicyjna i do tego nie trzeba mieć szkolenia, ale jak chcesz tak jak pisałem męcz dystrybutorów, jak są jakieś szkolenia oni powinni o tym wiedzieć