Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

jak ogrzac? piecyki - model?

16 Lip 2012 20:59 2298 25
  • Poziom 9  
    Wynajęłam lokal użytkowy, okazuje się,ze nie będę miała dopływu gazu.
    Gaz jest na 2 lokale - jeden piecyk. wynajmujący drugi lokal mają umowę na gaz na siebie i złożyli wniosek o odłączenie mnie od przyłącza.
    Właściciel nie ma pieniędzy na piec i zmianę przyłącza dla mnie (za duży koszt - ok 7 tys).

więc....

Lokal ma 30m2, wysokość 3 metry.
    wyjście z lokalu bezpośrednio na zewnątrz, duże okno, budynek słabo ocieplony
    jak ogrzać to w zimę? i nie zbankrutować?
    myślałam o piecyku gazowym na butlę plus coś elektrycznego? ale co?
    Może zmienić taryfę na dzienną i nocna?
    W lokalu musi być min 16st również w nocy, także nie mogę wyłączać ogrzewania na noc czy np. święta.
    W lokalu wykonuję usługi, więc musi być ciepło.
    Wodę - myślałam,zeby kupić podgrzewacze przepływowe wody?
    Podpowiedzcie proszę, bo mam nie lada problem...
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 9  
    Podobno ci wynajmujący lokal obok, przepisali na siebie umowę o gaz.To oni złożyli wniosek o odłączenie mnie od gazu
    Właściciel mówi,że jakby oni są zarządzającymi przyłączem?
    W każdym razie złożyli wniosek o odłączenie mnie - o zmianę warunków przyłącza gazowego - dokładnie.

Z właścicielami ciężko się dogadać w tej kwestii, a ja włożyłam w remont lokalu 13 tys, muszę coś wymyślić.

Na ogrzewanie na prąc chyba zbankrutuje, jeżeli miałoby grzać dzień i noc?
  • Poziom 38  
    Piec akumulacujny 2 taryfa oraz potężny bojler też 2 taryfa, jeżeli to ma być na prąd.
  • Poziom 9  
    wody zużywam raczej mało - może do 10 l dziennie.
    wieć może zamiast bojlera wystarczy przepływowy podgrzewacz?
    Do pieca akumulacyjnego potrzebne są jakieś przeróbki? Specjalne przyłącza?

Dodano po 7 [minuty]:

i jeszcze -dlaczego nie mogę tam wstawić piecyka na gaz z butli?
  • Poziom 38  
    Gaz z butli wcale nie jest taki tani, jeśli ma to iść 24h/dobę. (pomijam niewygodę taskania ciężarów co kilka dni)
    Ja nie wiem, dlaczego by nie można wstawić takiego piecyka z katalizatorem-- napewno wymagana jest odpowiednia wentylacja, poza tym takie piecyki mają homologację i chyba po to są produkowane i sprzedawane.
    Dla 10 l wody ogrzewacz przepływowy jest dobrym pomysłem, jednak trzeba posiadać warunki zasilania, taki podgrzewacz pobiera np.5,5 kW, przy czym ledwo to grzeje, dopiero 7,5 kW daje efekty.
    Więc może sprawdzić się zwykła terma.
    Piec akumulacyjny też pobiera ok 4 kW.
    Więc trzeba założyć koncepcję, zorientować się jakie mają być urządzenia i czy wystarczy energi przydzielonej, oraz wystarczające przekroje przewodów.
    Jeżeli nie, to trzeba przystąpić do uzgodnień o zwiększenie przydziału i dostosowanie instalacji. Z kim, to ja już nie wiem, czy z administratorem, czy z zakładem energetycznym.
    Firmy instalatorskie czekają na klienta..
  • Poziom 9  
    tylko nie krzyczcie
    a gdyby po porostu zamontować
    coś takiego?
    http://allegro :cry: :cry: :cry:
    wściekła jestem,że muszę szukać rozwiązania.
    gdyby nie inwestycja w remont, dałabym spokój...wyniosłabym się.

3.1.18. Zabronione jest publikowanie informacji do źródeł, które po pewnym czasie wygasają (publikowanie odnośników do stron o charakterze krótkotrwałym).
    mod.serwisant73
  • Poziom 38  
    Twoja wola, te 16 st. powinnaś utrzymać w tym metrażu.(te 3 metry, trochę wysoko)
    Grzejnik po nagrzaniu pomieszczenia będzie się cyklicznie załączał i wyłączał, w proporcjach zależnych od temperatury zewnętrznej i ubytku ciepła- zdaje się ma funkcję termostatu.
    Walker29, właśnie nie wiedziałem, ale skoro ma być odcięta od przyłącza..
  • Poziom 9  
    No i widzisz...oczywiście że nie poinformował
    Rozważam,że spotkamy się w sądzie.
    Lokal wynajmowałam przez agencję, czu agencja również powinna sprawdzić lokal (okazuje się,że jest również mocno zadłużony w spółdzielni), w umowie jest oświadczenie,że lokal nie jest zadłużony.
    w umowie jest,że będę dzieliła ogrzewanie na pół z lokalem obok - lokal należśy do tego samego właściciela. Tyle,że umowa na przyłącze jest juz na wynajmujących obok (chcieli odłączyć ogrzewanie z powodu zadłużenia, oni przejęli to i przepisali na siebie).

I teraz ja powinnam zamontować grzejniki (jak w linku wyżej) w dużej sali, łazience i pomieszczeniu socjalnym. Jakie wtedy mogą być rachunki za prąd, gdy w dzień min 22st a w nocy 16 na przykład?
    Czy nawet nie próbować i powoli się wynosić?
    Nawet nie wiem od czego zacząć...jejku :(

Nie wiem co mam teraz zrobić, tyle pieniędzy w remont lokalu, tyle inwestycji...
  • Poziom 38  
    A może jeszcze raz spróbować dogadać się z 2 wynajmującym , aby wycofał wniosek o odłaczenie ? Odkupić od niego piecyk i grzejniki ( sprzeda znacznie taniej niż w sklepie ) podłaczyć rurkę z gazem do swojego lokalu ( firma ) i powinno być mniej niż 7 tyś .Grzejąc prądem przez 2 lata zapłacisz znacznie więcej...
    Przede wszystkim zorientuj się czy masz dostepny odpowiedni przewód kominowy
    gdyby w grę wchodziło ogrzewanie gazowe!!
  • Poziom 9  
    Nie mam podobno odpowiedniego przewodu kominowego:( sprawdzane przez kogoś od gazu. Powiedział również, że nie mogę założyć podlicznika gazu. Od czego to zależy? Myślałam,że zawsze można, tak jak z wodą;)
    Dziś kolejne podejście do rozmowy z sąsiadką...było łatwiej...powiedziała, ze ona pracuje krócej i jak to rozliczymy? ona wychodząc nastawia na 16stopni, za mało jak będę w pracy, musiałaby min 18, resztę spróbowałabym dogrzewać.

a tak w ogóle gazownia możne mnie odłączyć, nie informując mnie, bo ktoś złożył wniosek?? Odetną w tamtym lokalu przyłącze dla mnie? i już? Nie oznacza to,ze tym samym niszczą w drugim lokalu możliwość ogrzewania? Czy żeby mnie odłączyć, ci ludzie nie muszę zrobić, czy zamówić nowego projektu, który nie jest wcale tani?
  • Poziom 38  
    tak w ogóle gazownia możne mnie odłączyć, nie informując mnie, bo ktoś złożył wniosek?? Odetną w tamtym lokalu przyłącze dla mnie? i już? - może
    Nie oznacza to,ze tym samym niszczą w drugim lokalu możliwość ogrzewania? - nie ma to znaczenia dla gazowni
    Czy żeby mnie odłączyć, ci ludzie nie muszę zrobić, czy zamówić nowego projektu, który nie jest wcale tani?- nie jest to konieczne , przeróbkę instalacji musi jedynie wykonać uprawniona osoba

3.1.13. Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych.
    Szacunek dla innych, to jedna z zasad obowiązujących na forum i proszę się do niej stosować!
    mod.serwisant73
  • Poziom 9  
    Był wczoraj PAn o gazu itp.
    Powiedział,że można założyć na wszystkie grzejniki ciepłomierze, przeliczać według jakiegoś wzoru zużycie ciepłej wody.
    Ja mam podliczniki na wodę więc jest ok, zeby rozliczyć wodę.

Strasznie to mi się wydaje skomplikowane...przeliczać wodę według jakiegoś wzoru, coś tam z ceną gazu....

Okazuje się,że mamy z tą Panią po tyle samo grzejników w lokalach, zaproponowałam,że dam jej kaucję, podpiszemy umowę...może zgodzi się dzielić na pół.
    Tylko to też średnie rozwiązanie- ona pracuje 6 godz dziennie i wychodząc przykręca na 16stopni, a ja i tak będę musiała dogrzewać się prądem pewnie.
    Rachunki za gaz sięgają podobno w zimie 1500zł za miesiąc! przy dużych mrozach.
  • Poziom 38  
    jonaska13 napisał:
    Był wczoraj PAn o gazu itp.
    Powiedział,że można założyć na wszystkie grzejniki ciepłomierze,

Strasznie to mi się wydaje skomplikowane...przeliczać wodę według jakiegoś wzoru, coś tam z ceną gazu....

Na takich zasadach płacą lokatorzy w blokach - w miarę sprawiedliwa metoda . Każdy grzeje ile potrzebuje , ale w Twoim przypadku muszą być termostaty na wszystkich grzejnikach
    jonaska13 napisał:

Okazuje się,że mamy z tą Panią po tyle samo grzejników w lokalach, zaproponowałam,że dam jej kaucję, podpiszemy umowę...może zgodzi się dzielić na pół.

Tak byłoby najprościej , co nie znaczy najlepiej.
  • Poziom 9  
    Ale jak to się później przelicza? Według jakiego wzoru? i ja i ta Pani musimy mieć na grzejnikach te ciepłomierze - tak powiedział ten Pan, nie tylko ja.
    I co, jeśli ta Pani uznała,że jak wychodzi z lokalu, przykręca na 16st.
    Wtedy ja marznę mimo,że mam odkręcone grzejniki na full?
    Teraz często wyłącza piec, a ja nie mam ciepłej wody jak potrzebuję - nie chcę się kłócić, wiec raz tylko spytałam, czy coś z ciepłą wodą jest nie tak;)

I jeszcze jedno, skoro piec jest starego typu z otwarta komorą spalania, rachunek w mroźne miesiące wychodzi nawet 1500zł (chyba przy zakręconych grzejnikach w moim lokalu - stał pusty podobno - ale nie jestem pewna), możliwe? 30 metrów i taki rachunek?
    To może w tej sytuacji prąd wyniesie mnie wręcz taniej lub podobnie i sama będę decydować kiedy chcę podkręcić temperaturę? Nie ogrzeję za 700-900zł 30 metrów?
  • Poziom 38  
    W pierwszym roku radziłbym aby sąsiadka grzała " po swojemu " i rozliczyć koszty na połowę . Rezerwowo zakupić grzejnik elektryczny 3 kW i elektryczny podgrzewacz wody 2,5 kW ( koszty ok 500 zł). Będziesz miała możliwosc dogrzewania w miarę potrzeby. Po 1 zimie ocenisz czy to wystarcza - na razie nie warto wchodzić w koszty...
  • Poziom 9  
    jeszcze jedno pytanie...
    Czy mogę zwrócić się do gazowni o założenie tych mierników ciepła na grzejniki i wystawianie dwóch rachunków? Tak,żeby to gazownia przeliczała i wystawiała nam faktury?
    Pani jest nieufna, może nie chcieć,żebyśmy same przeliczały....
  • Poziom 38  
    jonaska13 napisał:
    Czy mogę zwrócić się do gazowni o założenie tych mierników ciepła na grzejniki i wystawianie dwóch rachunków?

Nie , to nie jest w gestii gazowni.Nalezałoby zlecic jakiejś firmie ( lub specowi od CO )założenie podzielników ,odczyt po sezonie i przeliczenie kosztów na te 2 lokale.
  • Poziom 9  
    1. klientki mąż jest gotowy pożyczyć mi piec akumulacyjny, podobno mam siłę w lokalu
    2. podpowiedział jeszcze,że może warto rozważyc kominek?
    Czy potrzebny jest jakiś wkład kominowy ?
    jakiego rzędu są to koszty przy najtańszym kominku?
  • Poziom 9  
    mogę Was jeszcze pomęczyć?
    A dlaczego w sumie nie można mieszać gazu? Czym to grozi?
    Nie ma znaczenia,że w moim lokalu nie ma żadnego piecyka od gazu?
    Piec jest u siąsiadki.
    Czy skoro w ogole w budynku jest gaz ziemny, to nie można i już (i dlaczego?)
  • Specjalista - systemy grzewcze
    Zabrania tego prawo budowlane. Ot i tyle. W całym budynku nie może być dwóch rodzajów gazu. Pierwsza wizyta kominiarza, serwisanta, wizyta Nadzoru Budowlanego i lecą zakazy i kary.

• Moderator na urlopie...
    jonaska13, zrób projekt gazu pod ogrzewacze pomieszczeń. Będzie i komfortowo i najbezpieczniej. Spaliny bezpośrednio za ścianę.
    Oto przykładowe urządzenie: http://www.ekogaz.com/go/_info/?id=48 lub http://www.mora.com.pl/index.php/Ogrzewacze_wn%C4%99trz_MORA.html
    albo dogadaj się z sąsiadem i montuj swoją instalację CO do jego kotła, a całość opomiarujcie i po kłopocie.
    To drugie rozwiązanie jest najtańsze chyba, ale stajesz się zależna od niego.
  • Poziom 9  
    na razie ustalone,ze dzielimy na pół, bedzie ustawiana wyższa temperatura niz 16st;) ok 20 ustaliłam. Jak bedzie zobaczymy.

W miedzy czasie pojawiła się nowa myśl
    klimatyzator z inverterem Zibro moc 5kw, grzeje do -15st - jak beda klopoty, chyba się zdecyduję.