Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Termopasty
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Mercedes A-klasa - Opis zasilania ECU

decybelgrzela 16 Jul 2012 21:05 15653 3
    decybelgrzela
    Level 16  
    Witam
    Pilnie poszukuje opisu pinów ECU tego co na fotce
    Mercedes A-klsas W168 1.6 benzyna automat.
    Autko nagle przestało kręcić tzn po przekręceniu stacyjki zapalają sie wszystkie kontrolki na wyświetlaczu w liczniki NIE PALI SIE START ERROR, po przekręceniu w pozycje zapłon zaczyna chodzić wentylator chłodnicy na maksa, Nie można sie polączyć testerem diagnostycznym z ECU i dlatego podejrzenie padlo na brak zasilania ECU :( dodam że usterka nastapiła po wypieciu ECU i po ponownym jego podłączeniu.
    Ogólnie chodzi mi na których pinach ma być zasilanie ECU
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
  • Termopasty
  • Termopasty
  • Helpful post
    User removed account
    User removed account  
    decybelgrzela
    Level 16  
    Dziękuję za naprowadzanie mnie na dobra drogę wszystko wróciło do normy oprócz jednego.
    Zasilanie sterownika już jest ale pojawia sie napis START ERROR po podłączeniu pod komputer jest błąd
    P0602- Kodowanie modułu sterującego jednostki ECM 1 (N3/5)
    Dodam że został wymieniony sterownik i domyslam sie że chodzi o immo.
    Sterownik wygląda tak
    Podmieniłem układ 29F200(zaznaczony w kółku na niebiesko) ze starego sterownika do nowego ale problem dalej występuje :(
    Prosił bym o radę który układ muszę zamienić aby wszystko hulało jak trzeba
    Chciałem dodać że nie chcę usuwać immo a przywrócić wszystko do stanu fabrycznego
    Pozdrawiam

P.S
    Małe sprostowanie, z pospiechu wylutowałem i wlutowałem ten sam układ 29F200 :) po ponownej zamianie autko odpaliło z pierwszego kopa dziękuje za pomoc i za zainteresowanie. Punkciki poleciały.
    Temat zamykam
    Pozdrawiam